Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Nowa pozycja: IDEAŁ KOBIETY ...

 

18 stycznia 2013 r. ukazała się 14 pozycja Biblioteki Szensztackiej - "IDEAŁ KOBIETY- stereotyp czy pociągający wzorzec?" Książkę tę witamy z wielką radością, jest bowiem swego rodzaju zewnętrznym znakiem naszego szczególnego posłannictwa jako Sióstr Maryi, które chcą pomagać współczesnej kobiecie w odkrywaniu ideału życia i realizowaniu jej powołania.
W nowej pozycji zostały „zaprezentowane fragmenty wypowiedzi Ojca Kentenicha, skierowane do różnych wspólnot kobiet, wygłaszane na przestrzeni wielu lat. Łączy je temat: posłannictwo i powołanie kobiety” (z Posłowia).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Praca nad książką trwała z przerwą, kilka lat. Siostra M.Karola Łysik, która była odpowiedzialną z ramienia Instytutu za przygotowanie jej wydania, dzieli się z nami:

 


„Dzień 18 stycznia był dla mnie szczególny, fakt, że mogłam wziąć do ręki gotową naszą nową pozycję „Ideał kobiety” budził radość, ale także wzruszenie. Nad książką pracowało wiele osób. Przetłumaczył ją już kilka lat temu p. Mirosław Mirr, ale wtedy nie było możliwości wydawniczych. Tekst musiał czekać, w pewnym okresie nawet trochę zapomniany. Ponad rok temu s. M.Sylwia Palus przejrzała go od strony zgodności z oryginałem i po naniesieniu przez nią poprawek przekazała do dalszej korekty. Okazało się, że tekst przemówił do nas z nową mocą. Zainspirowana przez s. Prowincjalną, podjęłam prace nad dalszymi poprawkami wspólnie z p. Alicją Bławździewicz, która wniosła swój wielki wkład redaktorski, włącznie z propozycję uzupełnienia tekstów słowami Jana Pawła II na temat kobiety. Stworzyło to wspaniałą całość, podkreślając także duchową drogę Założyciela, który prawie pół wieku wcześniej wskazywał na rolę kobiety spójną ze współczesnym jej obrazem i zadaniami”.


Książka została wydrukowana w zaprzyjaźnionym Wydawnictwie Apostolicum, z zachowaniem najwyższych standardów sztuki wydawniczej, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Godnym podkreślenia jest fakt, że szatę graficzną zaprojektowała młoda kobieta, p. Magdalena Buczkowska, której udało się zewnętrznym pięknem edycji, zdjęciami i kolorystyką podkreślić teksty i przesłanie książki.

 

Książka będzie już za kilka dni ogólnie dostępna  w centrach szensztackich, w naszym Domu Prowincjalnym i bezpośrednio u s.Michaliny: s.Michalina@szensztat.pl

 


Więcej informacji  o pozycjach wydawniczych i książkach pogłębiających tematykę Ruchu Szensztackego > BIBLIOTEKA SZENSZTACKA« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写