Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Spotkanie dla młodych kobiet nie bojących się pytań

 

W dniach 18-20 stycznia br. w naszym domu rekolekcyjnym w Otwocku-Świdrze, odbyło się skupienie w którym wzięło udział 8 wspaniałych młodych kobiet i dziewcząt, z różnych stron Polski, które nie bały się podjąć trudu szukania odpowiedzi na pytanie o plan Boży względem człowieka i łączące się z tym konsekwencje. Wiekszość z uczestniczek została zainspirowana do przyjazdu  kontaktem z naszymi siostrami poprzez portal: www.zakony.pl

 

Spotkanie prowadziły s. M.Sabina i s. M.Izabela, która zapytana o przebieg i refleksje ze spotkania, powiedziała: "Podczas tych dni spędzonych w bliskości Jezusa i Maryi, próbowałyśmy wspólnie poszukać odpowiedzi na pytania, które są często ukryte w głębi młodych serc:

 

  • Jak żyć, jak kochać, by odpowiedzieć na spojrzenie Chrystusa?
  • Co zrobić, by być szczęśliwą?
  • Jak odczytać wolę Boga względem mnie samej?
  • Jak odkrywać piękno swojej kobiecości?
  • Co jest dla mnie wartością?
  • Jak odnaleźć swoje miejsce w świecie...?


Jesteśmy świadome, że być może niektóre z pytań pozostały jeszcze bez wyczerpującej odpowiedzi, ale ufamy, że ta krótka chwila zatrzymania na modlitwie, rozważaniu, podjęciu wysiłku wzajemnego poznania i otwarcia się na nowe osoby, zaowocuje odkryciem Bożej woli w życiu każdej z uczestniczek i światłem w podejmowaniu właściwych decyzji i wyborów ".


Siostra M.Sabina:
"Na czas spotkania złożyło się wiele punktów wspólnego bycia z Bogiem i ze sobą. Chodziło o to, aby dać uczestniczkom różne ”narzędzia” do poznania siebie. Między innymi:

 

 - wspólnotowe uczestnictwo w Mszy św.,
 - medytacja Słowa Bożego przeprowadzona w oparciu o tekst z Ewangelii św. Mateusza,
   mówiący o powołaniu Apostołów (Mt 4.17-25),
 - wprowadzenie i zachęta do życia dynamiką  „lectio divina”- przedstawiłyśmy etapy

   dnia przeżywanego w świetle Słowa Bożego,
 - modlitwa indywidualna,
 - warsztaty dotyczące wartości z różnych obszarów życia,
 - oglądanie filmu pt. „Teraz i zawsze”, zakończone wspólną refleksją,

   dotyczącą rozeznawania powołania".

 

Podczas skupienia grupę odwiedziła s. Prowincjalna M.Lidia Czerwonka, która m. innymi podzieliła się wiadomością o nowej pozycji pt. Ideał kobiety, która zawiera wybór  myśli naszego Założyciela o kobiecie. Książka wzbogacona jest także tekstami bł. Jana Pawła II.  Siostra zachęciła dziewczęta do odważnego sięgania po ideały, do dążeniu ku temu co wielkie i piękne. Wśród tych wartości znajdujemy także życie konsekrowane. Nie można się tego obawiać, tylko odkrywać czego Bóg ode mnie oczekuje.

 

Dziękujemy Bożej Opatrzności za dar tych dni i osób, które do nas przybyły.  Każda z uczestniczek była otoczona modlitewną opieką naszych współsióstr. Jeżeli dziewczęta nadeślą swoje refleksje i przeżycia, wtedy podzielimy się nimi.

 

    

    


Zapraszamy do GALERII.« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写