Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Płyta CD - W DRODZE DO SERCA MARYI...

Dzielimy się wielką radością - jest już do nabycia płyta z ORATORIUM MUZYCZNEGO "W drodze do serca Maryi..." Oratorium miało swoją premierę w grudniu 2011 r. w naszym Domu prowincjalnym w Otwocku-Świdrze i wchodziło w cykl ART-PROJEKT-u, który realizujemy już od 3 lat.

 

Formuła projektu jest bardzo szeroka, były już realizacje: misterium - PASJA (2011), przedstawienia - Spotkanie z Aniołami (2010), czy forma teatru słowa - Promieniowanie ojcostwa-blask macierzyństwa (2010).  

Więcej   > ART-PROJEKT.

 

 

 

 

Płyta CD, W drodze do serca Maryi..., Otwock-Świder 2013

 

Obecna płyta jest owocem wielkiego pragnienia zarówno artystów jak i słuchaczy, aby utrwalić, zapisać i mieć możliwość powrotu do usłyszanych utworów i treści. Zamierzeniem twórców oratorium „W drodze do serca Maryi…” było wydobycie niepowtarzalnej drogi znanych nam wielkich czcicieli Maryi – św. Maksymiliana M. Kolbego, bł. Jana Pawła II, kard. S. Wyszyńskiego, Benedykta XVI i naszego Założyciela,  o. J.Kentenicha, którzy w osobistych wypowiedziach, mających często formę prostego świadectwa lub własnej modlitwy, dzielą się czymś niepowtarzalnym – swoją miłością do MARYI. Słowa zostały przeplecione muzyką, która pomaga wejść w jego głębię i sama jest wyrazem wewnętrznej wrażliwości i piękna.

 

W oratorium wziął udział p. TYTUS WOJNOWICZ, najsłynniejszy polski oboista, któremu jeszcze raz - bardzo dziękujemy!

Wspólnie z nim zagrali zaprzyjaźnieni muzycy – p. Edyta Bojanowska na wiolonczeli, ks. Mariusz Rybałtowski – fortepian i s. M. Zoja Dombrovskaya na skrzypcach. Całość dopełnił śpiew Scholi Sióstr pod kierunkiem s. M.Anastazji Komor.

 

Płyta jest rozprowadzana w Centrach Ruchu Szensztackiego

 i w naszym Domu Prowincjalnym - kontakt: s. M.Michalina

e-mail: s.michalina@szensztat.pl

 


 

 

 

 

 

 

Ufamy, że wysłuchanie płyty będzie

dla Państwa pięknym, wewnętrznym przeżyciem,

może inspiracją do spojrzenia

na swoją drogę do serca Maryi...

 « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写