Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Lux ex Oriente - Światło ze Wschodu...

Słowa te są mottem, ideałem Szensztackich Sióstr Maryi z Delegatury Wschodniej polskiej Prowincji, towarzyszą im w życiu i codziennej pracy dla dobra ludzi, którym służą. W czasie, gdy w II niedziele Adwentu Kościół w Polsce modlił się za Kościół na Wschodzie, w Puszkinie koło Sankt-Petersburga odbyło się spotkanie – mały znak działania Maryi w tym ukochanym przez Nią narodzie.


Siostry z Puszkina piszą:

 

„Twe Sanktuarium, to nasz Nazaret wśród nocy czasu dla oczu ukryty...”


Czas Adwentu, to czas radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Jezusa na końcu czasu.  Na tej drodze towarzyszą nam znaki i Osoby, które mają nam pomóc w dobrym przygotowaniu się na spotkanie z Jezusem. Jedną z takich Osób - znaków jest dla nas Niepokalana i właśnie w dzień Jej poświęcony – 8 grudnia br. – w naszym domu, który nazwałyśmy - „Dom Maryi”, odbyło się spotkanie dla opiekunów i członków Kręgów Pielgrzymującej MTA. W spotkaniu uczestniczyło 9 osób z St. Petersburga i Puszkina.Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14.00 wspólnym posiłkiem. Pani Marina Konopliowa, która uczestniczyła w koronacji Auxiliaru w Szensztacie 8 września 2012 r. wraz grupą pielgrzymów z Polski i z Białorusi, podzieliła się z radością i entuzjazmem swoimi wrażeniami, ubogacając je pokazem zdjęć. Po relacjii Mariny, w naszej kaplicy domowej odbyła się Msza św., w intencji członków Ruchu Szensztackiego w Rosji, którą sprawował o. Francisk. W swojej homilii o. Francisk w prostych słowach wyjaśnił, co oznacza tytuł: Niepokalanie Poczęta, i w jaki sposób możemy naśladować Maryję w naszym życiu duchowym. Celebrans ukazał również Maryję, jako Przewodniczkę na drodze wiary i pomoc w osiągnięciu świętości w życiu codziennym. 


Na koniec Eucharystii ponownie złożyliśmy nasze życie w ręce Matki Bożej odnowiając przymierze miłości z Nią. W czasie trwania całego spotkania, panowała bardzo radosna atmosfera. Cieszyłyśmy się, że wszyscy czują sie dobrze w naszym domu i mamy nadzieję, że niedługo ponownie uczestniczki tego spotkania zawitają w nasze progi.

s. Marianna i s. M.Adela

Tekst w j. rosyjskim   > Delegatura Wschodnia

 

          

          Spotkanie w "Domu Maryi"                                s. M.Adela z Uczestniczkami

 

 

 

 

         

                                     

                                                          Eucharystia, 8.12. 2012 r.

 « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写