Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Rozpoczyna się ROK MISJI

18 października br. nasza wspólnota Sióstr wraz z międzynarodowym Ruchem Szensztackim rozpoczyna na całym świecie ROK MISJI w ramach trzyletniego triennium, poprzez które przygotowujemy się do jubileuszu 100. lat Dzieła Szensztackiego.

 

TWOJE PRZYMIERZE - NASZĄ MISJĄ!

 

                więcej  > Logo jubileuszowe

 

 

Otwarcie Roku Misji zbiega się z dwoma szczególnymi wydarzeniami: 11 października, Ojciec św. Benedykt XVI ogłosił w Kościele Rok Wiary. Jednocześnie trwa Synod Biskupów dotyczący Nowej Ewangelizacji. Zaś jako Rodzina Szensztacka wspominamy w tym miesiącu setny jubileusz Aktu Przedzałożycielskiego. 27 października 1912 roku, o. Kentenich jako nowo mianowany ojciec duchowny, rozpoczynając swoją posługę w domu studiów wygłosił do seminarzystów pamiętną konferencję, która stała się decydującym krokiem na drodze powstania Apostolskiego Dzieła Szensztackiego.

 

W tym roku, szczególnie chcemy modlić się i prosić Maryję, Królowa Przymierza:


Maryjo odnów w nas misyjny zapał i pomóż nam w dążeniu do prawdziwej świętości, byśmy byli autentycznym świadkami miłości Twojej i Twojego Syna. Pomóż nam iść przez życie jak Ty. W przymierzu z Tobą chcemy poruszyć świat. Pomóż nam być użytecznym narzędziem w Twoich dłoniach i za Ojcem Założycielem powtarzać słowa z Aktu Przedzałożycielskiego: 

 

 

"Oto stoję całkowicie do waszej dyspozycji, z moją wiedzą i niewiedzą, z tym, co potrafię i z tym czego nie potrafię, ale przede wszystkim stoję do waszej dyspozycji z moim sercem".  (o. Kentenich, 27.10.1912 r.)

 

 

 

 

o. Józef Kentenich, zdjęcie z 1910 r.

więcej  >  GALERIA

 

Bezpośrednią transmisje z uroczystości wigilii rozpoczęcia Roku Misji w Prasanktuarium w Schoenstatt k.Koblencji, można oglądać w TV-Schoenstatt:  17 października 2012 r. od godz. 20.00.

 

Więcej bieżących informacji z życia Międzynarodowego Ruchu Szensztackiego, z triennium na całym świecie na stronie www.schoenstat.org « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写