Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Październik u Królowej Wieczernika

Dnia 6 października 2012 r., przy Sanktuarium Wieczernika na winowskim wzgórzu i w parafii Ducha Świętego odbyło się coroczne skupienie dla Róż Różańcowych rejonu kluczborskiego i opolskiego, na które przybyło ok. 500 czcicieli Matki Bożej Królowej Różańca świętego z opiekunami, siostrami zakonnymi i kapłanami. Do zgromadzonych przybył i Mszę św. odprawił ks. bp Ordynariusz Andrzej Czaja.
Siostry z diecezjalnego Centrum Ruchu ofiarnie i z radością służyły pielgrzymom – były cały czas do dyspozycji gości, poprowadziły adoracje Najświętszego Sakramentu, a po południu ugościły wszystkich tradycyjnym żurkiem i kawą. W czasie przerwy pątnicy nawiedzili Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Szczególnymi gośćmi byli młodzi z zespołu muzycznego z Krasnojarska, którym s. M. Emanuela opowiedziała o Sanktuarium w ich ojczystym języku.
 

            

Uczestnicy skupienia zapowiedzieli, że wrócą znów za rok, że czują się tutaj jak w domu u Matki.

 

A już na drugi dzień, w niedzielę 7 października br., wspólnoty Ruchu Sz-ckiego z diecezji opolskiej obchodziły przy Sanktuarium diecezjalny Dzień Przymierza, który także obfitował w głębokie duchowe przeżycia. Podczas Mszy św. oficjalnie zaprezentowano BERŁO i rozpoczął się okres duchowego wypracowania i przygotowania do aktu ofiarowania go Królowej Wieczernika w czerwcu 2013 r. Po przejściu do Sanktuarium 8 młodych małżeństw i 8 matek przygotowanych przez s. M.Eleonorę zawarło przymierze miłości. Wielką radością była obecność dzieci i młodzieży. Uczestnicy mieli także okazję wysłuchać konferencji s. M.Anastazji Komor na temat ideału Sanktuarium. Następnie odbyło się spotkanie i praca w grupach zaanimowana przez p. Jerzego Mikę. Nie zabrakło wspólnotowego różańca i odnowienia przymierza miłości.

 

            

 

Wszystkie te wydarzenia, choć wymagały ogromnego zaangażowania i wysiłku Sióstr odpowiedzialnych za  tamtejsze  Centrum, były dla nich wielką radością i znakiem, że Maryja, Królowa Coenaculum „przyciąga do siebie serca, kształtuje i wyprasza łaski pielgrzymkowe tym, którzy o to proszą”.

 

Dokładną relację Sióstr z placówki w Winowie znajdziemy na stronie Ruchu Szensztackiego.

 « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写