Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

TYDZIEŃ SIOSTRY EMILII

W dniach 5-11 października br. polska Prowincja Szensztackich Sióstr Maryi trwa na szczególnej modlitwie o dar cudu za przyczyną współzałożycielki Instytutu, Służebnicy Bożej s. M.Emilii Engel (1893-1955).

 

Czas ten określony jako TYDZIEŃ SIOSTRY EMILII jest częścią  duchowego projektu międzynarodowej Rodziny Sióstr Maryi. Idea zrodziła się po apelu siostry Generalnej M. Alei Slaughter, która napisała m.in. do wszystkich sióstr:

„Z datą 10 maja 2012 r., Papież Benedykt XVI, zlecił publiczne ogłoszenie Dekretu o heroiczności cnót M. Emilii. Tym samym zakończona została pierwsza część procesu beatyfikacyjnego. M. Emilia może być teraz nazywana „czcigodną służebnicą Bożą” (Venerabilis Serva Dei). Mamy radość, zaszczyt, ale także moralny obowiązek pomagania, aby Bóg mógł Kościołowi i naszemu Dziełu Szensztackiemu podarować w s. M. Emilii nową błogosławioną" (...). 

 

W krótkim czasie po tej zachęcie powstał duchowy projekt „Tygodnia Siostry Emilii” – systematycznej modlitwy wszystkich sióstr na całym świecie w intencjach za przyczyną Sł. Bożej s.M. Emili Engel, ufając, że jeżeli jest to zgodne z wolą Bożą doświadczymy cudu za Jej wstawiennictwem.

Każdy, kto znajduje się w potrzebie i pragnie przyłączyć się do naszej modlitwy, może polecać Bogu przez wstawiennictwo naszej kochanej Siostry Emilii wszystkie potrzeby, prośby i problemy. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i ufnego zawierzenia Bogu.

 

Więcej o s. Emilii, o jej duchowej drodze i świątobliwym życiu możemy się dowiedzieć w zakładce  > O NASZEJ WSPÓLNOCIE > Siostra M.Emilia Engel

 

W Sekretariacie Siostry Emilii, który działa w Krajowym Centrum Ruchu Szensztackiego można otrzymać obrazki Sł. Bożej z modlitwą o beatyfikację i nabyć nowenny za jej wstawiennictwem > BIBLIOTEKA (Nowenny)

 

 

    

 

Najnowsza nowenna wydana w 2012 r. Znajdziemy w niej charakterystykę duchowej drogi Siostry Emilii, rozważania na każdy dzień nowenny w oparciu o zapiski duchowe Sługi Bożej, kalendarium życia i modlitwę o beatyfikację.

 

 

 

Siostro Emilio -

wstawiaj się za nami!« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges