Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Pożegnaliśmy Przyjaciela - śp. ks. Romana Foryckiego SAC

25 czerwca 2011 r.  w drodze do Koszalina, zginął w tragicznym wypadku samochodowym ks. dr Roman Forycki SAC, nasz wieloletni spowiednik, rekolekcjonista, wielki duchowy Przyjaciel naszej Wspólnoty i Ruchu Szensztackiego.  Uczestniczyłyśmy licznie w uroczystości pogrzebowej, która odbyła się 30 czerwca br. w Ołtarzewie. Zmarłego Profesora pożegnała podczas pogrzebu także nasza siostra Prowincjalna M.Lidia Czerwonka, słowami:
 

            W imieniu wspólnoty polskiej prowincji Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi pragnę wyrazić nasz siostrzany ból i jedność z całą Rodziną Pallotyńską w doświadczeniu odejścia do Boga bliskiego nam wszystkim Ks. Prof. Romana Foryckiego. Jednocząc się w tajemnicy świętych obcowania pragnę wypowiedzieć słowa ludzkiej wdzięczności wobec śp. Zmarłego.
 

Księże Romanie, byłeś związany z naszym instytutem od czasów ząbkowickiego nowicjatu. To tam, w kaplicy Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej zawarłeś z Maryją przymierze miłości. Znałeś bardzo dobrze za łożenia Ruchu Szensztackiego, naszą wspólnotę i jej duchowość wyrastającą ze wspólnych duchowych korzeni - charyzmatu św. Pallottiego.
 

Nie jestem w stanie ani ogarnąć ani wymienić całego dobra, którym obdarowałeś naszą wspólnotę i całe Dzieło Szensztackie, dzieląc się z nami z obfitości swojego kapłańskiego serca przez prawie przez pół wieku.  Wielokrotnie służyłeś naszej wspólnocie jako kapłan, rekolekcjonista, spowiednik i tłumacz. Byłeś naszym Przyjacielem. Twoja ostatnia droga przemierzana na Pomorzu, która nieoczekiwanie zakończyła Twoje ziemskie życie, wiodła również do naszej koszalińskiej wspólnoty sióstr. Był tam przygotowany dla Ciebie stół Eucharystyczny. Czekał na Ciebie także stół siostrzanej wspólnoty oraz pokój, w którym miałeś na krótko zatrzymać się.
 

Księże Romanie, pozostawiłeś w całej naszej wspólnocie oraz w sercach poszczególnych sióstr bardzo głęboki ‘Boży ślad’. Twoja ofiarna posługa i dyskretna obecność kształtowały nasze relacje z Bogiem,  nasze myślenie oraz  apostolską służbę. Zawsze mogłyśmy liczyć na Twoją ludzką, kapłańską pomoc oraz pełną Bożego ducha radę a równocześnie oprzeć się o Twój wielki autorytet, wypływający z głęboko przeżytej prawdy jaką jest sam Bóg.
 

Drogi, Księże Romanie, niech za Twoje kapłańskie życie - ofiarne, bezgranicznie oddane Bogu i człowiekowi, Chrystus Wieczny Kapłan będzie Twoją nagrodą. Modlimy się za Ciebie, ale też do Ciebie, prosząc – pociągnij nas za sobą na drogę świętości.

 

 

                 « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写