Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Triduum 2012 - Posyłam was z Sanktuarium...

W dniach 20-23 września br. w Krajowym Centrum Ruchu Szensztackiego w Otwocku-Świdrze, w Domu prowincjalnym sióstr, przy Sanktuarium Wierności, odbyło się doroczne Triduum Ruchu Szensztackiego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele i animatorzy Ruchu z całej Polski, przybyła także delegacja w Moskwy i rodzina związkowa z Belgii, ogółem ok. 150 osób. Głównym celem Triduum było podsumowanie minionego roku i wytyczenie nowych działań apostolskich. W kolejnym roku, który został określony mottem: Posyłam was z Sanktuarium..., członkowie Ruchu podejmą drogę dawania świadectwa i misji, w głębokiej łączności ze wskazaniami Ojca Świętego, które odczytujemy w Liście apostolskim Porta fidei  na ROK WIARY.

 

Triduum rozpoczęło się uroczystą Eucharystią w czwartek wieczorem, a piatek był dniem dzielenia się i podsumowania minionego roku, który określały słowa "Sanktuarium naszym Domem".Po południu przedstawione zostały relacje z najważniejszych wydarzeń tego roku:

Pan Jerzy Mika, odpowiedzialny za Szensztacką Szkołę Animatora, w oryginalny sposób, z pomocą uczestników dwóch pierwszych edycji, dał wspaniałe świadectwo owocności tego typu szkolenia w  życiu osobistym  animatorów i w ich służbie dla grup.  W grudniu rozpoczyna się trzecia edycja Szkoły - wszyscy zostali zaproszeni do uczestnictwa.

Siostra M. Eligia Pawlisz zaprezentowała plany rozwoju Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej,  wzbudzając radość  i uznanie do podejmowanych wysiłków. 

 

           

   Państwo Jedynakowie       Absolwenci Szkoły Animatora          Koronacja Auxiliaru

 

Związek Rodzin  podzielił się z uczestnikami Triduum migawkami z Megarekolekcji. Przeżycie takiego doświadczenia wspólnoty, duchowej jedności i kreatywności spotkania było zaskoczeniem nawet dla samych uczestników.

Ojciec Romuald Kszuk i s. M.Katarzyna Antolak dali świadectwo uczestnictwa w koronacji Matki Bożej na Królową Nowej Ewangelizacji Europy 8 września 2012 r. Było to wielkie zwycięstwo Matki Bożej i doświadczenie „polskiego Szensztatu”. W uroczystości wzięło udział ponad 800 Polaków – część przybyła z pielgrzymką z Polski i z Białorusi, część z polskich grup Kręgu Pielgrzymującego Sanktuarium w Niemiec i z Polskiej Misji Katolickiej. Prelegenci pokazali prezentacje pełną porywających zdjęć z tej uroczystości.
Dopełnieniem tych relacji było krótkie podzielenie się radością uczestnictwa w Światowym Spotkaniu Rodzin w Mediolanie i spotkaniem z Ojcem św., pp. Mirki i Pawła Kwasów.

 

        

    s. M.Anastazja Komor              Grzegorz Matej             s. M.Celestyna Krasoń

 

                               

                                Jerzy Mika                          o. Mirosław Żabnicki

 

Sobota była wypełniona impulsami wytyczającymi drogę na kolejny rok działań Ruchu. Siostra M. Anastazja Komor omówiła podstawowe elementy duchowości apostoła w oparciu o Ewangelię i wskazania o. Kentenicha. Siostra M.Celestyna Krasoń, odpowiedzialna za Sekretariat Siostry Emilii, zainspirowała uczestników osobą Słuzebnicy Bożej, charakteryzując jej  „skromną drogą do świętości”. Grzegorz Mateja, przedstawiciel Szensztackiej Młodzieży Męskiej z Bydgoszczy dał osobiste świadectwo naśladowania Józefa Englinga, podkreślając konieczność bezpośredniego konfrontowania słów i działań w życiu duchowym. Podobnie o. Mirosław Żabnicki ukazał, że apostolstwo Jana Pozzobona, to codzienne zmaganie się z rzeczywistością, ale przeżywane w całkowitym zawierzaniu MTA. Tylko taka postawa daje wielkie, apostolskie owoce. Ostatni impuls p. Jurka Miki, przed spotkaniem w grupach, uświadomił uczestnikom, że apostolat praktykowany obecnie to apostolat czasu próby, rozumianej wielowymiarowo, który wymaga od nas jednoznacznych postaw i czasami niekonwencjonalnych sposobów działania.

 

             

                                 Wieczór należał do młodzieży...

 

Wieczór tego dnia należał do młodzieży, która w pełen dynamizmu, głębi i spontaniczności sposób pokazała jak Sanktuarium, przymierze miłości i oddanie Maryi oraz osoba i nauczanie Założyciela, kształtuje ich i daje odwagę do apostołowania, do bycia wiernymi Bogu.  

Triduum było także czasem wytężonej pracy, ustaleniem priorytetów działań apstolskich i formacyjnych, podjęto wspólne postanowienia, m.in. duchowego i materialnego wypracowania STATUY o.Kentenicha Założyciela Ruchu, która ma za rok stanąć w Krajowym Centrum Ruchu przy Sanktuarium Wierności w Otwocku-Świdrze. Ustalono stałe punkty jubileuszowego świętowania przy Sanktuariach, omówiono planowane jubileuszowe spotkanie na Jasnej Górze w 2014 roku, a także zapoznano się z planami jubileuszowych pielgrzymek do Szensztatu i do Rzymu.

 

            

                                               Eucharystia - Słowo - Adoracja

 

Każdy dzień Triduum wypełniony był  modlitwą adoracyjną w Sanktuarium Wierności i wspólnotową Eucharystią. Ufamy, że przyjęte założenia, ustalony program Ruchu w Polsce oddany w ręce Zwycięskiej Królowej z Szensztatu, zostanie pobłogosławiony przez Trójjedynego Boga.

 

Więcej informacji o Ruchu, pełne referaty s. M.Anastazji i s. M.Celestyny oraz Galeria zdjęć, wykonanych przez p. Rafała Jasińskiego, są na stronie Ruchu: www.szensztat.pl 

 

 « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges