Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Maryja zawsze zwycięża… - Msza św. odpustowa w Sanktuarium Wierności

12 września 2012 r., w 31. rocznicę poświęcenia Sanktuarium Wierności, odbyła się w kaplicy domowej Domu Prowincjalnego uroczysta Msza św. odpustowa, której przewodniczył ks. proboszcz Jan Śmigasiewicz. Eucharystię współkoncelebrowali:  o. Romuald Kszuk i ks. kapelan Józef Pociask MSF. 


Ks. Proboszcz podczas homilii nawiązał do wielkich zwycięstw Matki Bożej w historii naszej Ojczyzny, do wydarzeń pod Wiedniem, postawy króla Jana III Sobieskiego, wielkiej tajemnicy bitwy warszawskiej w roku 1920. Wszędzie Maryja okazywała się Tą, która wstawia się i zawsze zwycięża...
W kolejnej myśli, kaznodzieja przywołał postać o. Kentenicha, założyciela Ruchu Szensztackiego, ukazując go w perspektywie historycznej jako osobę, która genialnie odczytała potrzeby współczesnego sobie czasu. O.Kentenich poprzez budowany wśród szerokich kręgów wiernych kult maryjny, przygotowywał jakby "oddolnie" drogi do zwycięstwa Matki Bożej w ludzkich sercach.

 

Po Mszy św. uczestnicy procesjonalnie przeszli do Sanktuarium Wierności, gdzie wspólnie odnowiono przymierze miłości, prosząc o łaski odpustowe.


Msza św. zamykała „obchody odpustowe” przy Sanktuarium Wierności, które tradycyjnie ubogacone zostały FESTYNEM RODZINNYM. W tym roku Rodzinne Świętowanie odbyło się w niedzielę, 9 września przy pięknej pogodzie. Wtedy także gościliśmy ks. Proboszcza Jana Śmigasiewicza, który zapoznał się z organizatorami i uczestnikami festynu.

W przygotowanie i prace przy festynie wraz z członkami Ruchu z archidiecezji warszawskiej zaangażowane były także siostry z Domu Prowincjalnego. Między innymi  siostry M. Henryka i M. Honorata  zorganizowały stoisko „Dary prosto z nieba”, nasze Kandydatki  wraz z s. M. Sarą i M. Ines były odpowiedzialne z prowadzenie zabaw dla dzieci. Nie zabrakło także pięknych wyrobów rękodzieła sióstr i pamiątek z Sanktuarium, które rozprowadzały s. M. Michalina i s. M. Anita.

 

   

 

Więcej zdjęć wykonanych przez Mateusza Szymańskiego i Łukasza Szeremeta > PICASA

 

Szersza relacja przygotowana przez s. M.Esterę, odpowiedzialną za organizację festynu, umieszczona jest na stronie www.szensztat.pl

 « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges