Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Królowa Nowej Ewangelizacji - relacja s. M.Damiany

W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 8 września br., w Międzynarodowym Centrum Ruchu Szensztackiego w Schönstatt koło Koblencji /Niemcy/, ks. abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, ukoronował Matkę Trzykroć Przedziwną w Jej pielgrzymującym wizerunku określanym - Auxiliar, na Królową Nowej Ewangelizacji Europy. W uroczystości wzięła udział grupa pielgrzymów z Polski i z Białorusi wraz z naszymi siostrami, s. M.Katarzyną, s. M.Inga i s. Mariną. Relację z tej uroczystości przesłała s.M.Damiana Czogała, odpowiedzialna za Sekretariat Europy Wschodniej w Szensztacie:

 

„Na uroczystość przybyli pielgrzymi z 18 krajów Europy, było ok. 3000 osób. Wszystkich obecnych połączyła miłość do Maryi i apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu, która w małych kapliczkach, nazwanych nawiedza rodziny i osoby samotne, zachęcając do modlitwy oraz do dawania chrześcijańskiego świadectwa w rodzinie i środowisku pracy.

 

 

Ks. abp Rino Fisichella koronuje MTA

 

 


Na uroczystość przybyła także delegacja z Polski, Rosji, Białorusi i Słowacji. Licznie reprezentowane były Polskie Misje Katolickie w Niemczech, gdzie także znany jest apostolat Pielgrzymującej Maryi z Szensztatu w kręgach rodzin. Do grupy głównych koncelebransów, którym przewodniczył ks. abp Rino Fisichella, został zaproszony ks. prałat dr Ryszard Mroziuk.


Ukoronowana Królowa przyjęła hołd pielgrzymów, którzy z ufnością modlili się: <Maryjo, wychowuj nas na chrześcijan, którzy są godni wiary. Tylko w ten sposób możemy współpracować w Nowej Ewangelizacji Europy. Maryjo, Matko i Królowo, ofiarujemy Ci koronę. Uczyń nas Twoją żywą koroną i koroną Chrystusa. Kochana Trzykroć Przedziwna Matko i Zwycięska Królowo z Szensztatu, wraz z tą koroną przynosimy Ci nasze dziękczynienie. Złoto tej korony jest symbolem wszystkich naszych modlitw, ofiar i znakiem naszej miłości. W tej koronie ofiarujemy Ci nasze zaufanie.

Ty będziesz pomagała Europie, Kościołowi i społeczeństwom w ożywieniu na nowo chrześcijańskich korzeni. Ty możesz i będziesz otwierała drzwi ludzkich serc dla Chrystusa. Korona jest wyrazem naszego oddania. Stajemy do Twojej dyspozycji jak Jan Pozzobon, aby z Sanktuarium nieść Ciebie do ludzi. Przynieś im Chrystusa>.


Z okazji koronacji, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Tarcisio Bertone, nadesłał specjalne pozdrowienia i błogosławieństwo Ojca Świętego Benedykta XVI: Pod opiekę Zwycięskiej Królowej pragniemy oddać rozpoczynający się Rok Wiary i Nowej Ewangelizacji Europy. Niech Pan przez Jej wstawiennictwo otworzy wiele ludzkich serc na Dobrą Nowinę wiary, a nas niech uczyni zafascynowanymi świadkami swojej miłości. Tymi słowami papież udzielił pielgrzymom swojego apostolskiego błogosławieństwa".

 

     

Procesja światła z ukoronowaną Królową Nowej Ewangelizacji

 

 

/foto p. A. Kulma/« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges