Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Piękne dni przy Sanktuarium Wieczernika

Przy Sanktuarium Wieczernika w Winowie k/ Opola, w duchu wiary i miłości, dokonują się piękne wydarzenia:


2 sierpnia br. parafia Ducha Świętego obchodziła 25. lat istnienia. Siostry, które z historią parafii są złączone od samych początków, z radością zaangażowały się w duchowe i bezpośrednie przygotowania.

 

Uroczystość jubileuszowa rozłożyła się na trzy dni: w czwartek (2.08.), w dzień jubileuszu, Mszy św. przewodniczył ks. Bp Ordynariusz Andrzej Czaja. Po Eucharystii nastąpiło odsłonięcie pomnika bł. Alojzego Ligudy, który urodził się w Winowie i jest duchowym patronem miejscowości. W piątek (3.08.), po wieczornej Mszy św. wszyscy mieszkańcy udali się w procesji na cmentarz, modląc się za zmarłych parafian, a sobota (4.08.) była dniem szczególnie poświęconym Ruchom pracującym w parafii. Była także modlitwa za Siostry Maryi. Ks. Proboszcz Waldemar Klinger w kilku słowach podziękował za ich prace i zaangażowanie w służbie parafii oraz za życzenia od s. Prowincjalnej  i dar – ornat maryjny dla parafii. Po Mszy św. wszyscy przeszli procesjonalnie do Sanktuarium, gdzie cała parafia oddała się w duchową opiekę Matki Bożej. W niedzielę trwało nadal świętowanie, w uroczystej sumie uczestniczyły także licznie zgromadzone siostry – z placówki w Winowie, z filii w Opolu i przybyłe gościnnie.

 

Życzymy parafii Ducha Świetego

w Winowie dalszego rozwoju,

a wszystkim mieszkańcom

Bożego błogosławieństwa

i opieki Matki Bożej - Królowej Coenaculum z Sanktuarium!

 

 

GALERIA - album Picasa

 

> Więcej na stronie parafii Winów: wirtualni.winow.pl

 

4 sierpnia w sobotę, trwała tu wielka modlitwa o Ducha Świętego – uczestnicy Mega-rekolekcji Związku Rodzin przybyli z Góry Św. Anny do Winowa. Ogółem było ok. 250 osób, Ojcowie oraz Siostry. Po słowie ks. Proboszcza, niezwykłych gości przywitała także przełożona winowskiej placówki s. M.Eleonora Dzimiera, która zachęciła do ufnej modlitwy,  bo "tutaj w szczególny sposób Maryja wyprasza światło i dary Ducha Świętego, tak potrzebne współczesnemu człowiekowi w codziennym dążeniu drogami wiary".

 

               

 

Po nawiedzeniu Sanktuarium i  wzmacniającej kawie, odbyła się Msza św. Niektóre rodziny były w Sanktuarium Wieczernika po raz pierwszy. Wszyscy wyrażali ogromną wdzięczność za to spotkanie z Maryją i doświadczenie szczególnej otwartości  mieszkańców winowskiego Wzgórza.

 

GALERIAalbum Picasa

 

> Więcej na stronie Ruchu: www.szensztat.pl: Mega-rekolekcje« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写