Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Rekolekcje, wakacje z Bogiem - apostolskie zaangażowanie Sióstr

W okresie wakacyjnym nasze współsiostry licznie uczestniczą w różnych formach letnich działań ewangelizacyjnych, rekolekcjach dla rodzin, młodzieży, matek,  kobiet i dzieci.  Kilka będzie szło lub idzie w pieszych pielgrzymkach do Czarnej Madonny z różnych  stron naszego kraju.


Niektóre turnusy już się odbyły, inne trwają. Krótkie notatki, najświeższe informacje z niektórych miejsc już do nas docierają i są na bieżąco umieszczane na stronie www.szensztat.pl. Tutaj tylko krótkie migawki i prośba, aby przesyłać  kolejne informacje, dzielić się ciekawymi doświadczeniami i świadectwami.

 

Bydgoszcz – Piaski:

Rekolekcje rodzin

Turnus rodzin, który prowadził ks. płk. Tadeusz Łukaszczyk wraz z siostrami M. Adrianą i M. Aliną odbył sie w dniach 12-16 lipca br. W rekolekcjach uczestniczyło 8 rodzin, które dopiero poznawały duchowość Szensztatu i nasz Ruch. Także rzeczywistość sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej była dla nich nowa.
Piękne były słowa świadectwa jednego z panów skierowane do s. Adriany: „Dla Siostry były to może kolejne rekolekcje, ale dla mnie były wyjątkowe”  >  więcej

 

Wakacyjna przygoda dziewcząt z Grodna - kilka dni w mieście nad Brdą

W dniach 17- 25 lipca br. grupa dziewcząt z Grodna wraz z s. M. Walerią przyjechała do Bydgoszczy, aby tutaj uczestniczyć w koloniach integracyjnych, których celem było zapoznanie z miejscowym regionem, a przede wszystkim zawarcie nowych przyjaźni, przeżycie kilku dni odpoczynku i radości. W Polsce szczgólną opieką otoczyła dziewczęta s. M.Marta.

> więcej

 

Miedonia - Racibórz

Rekolekcje dziewcząt młodszych
W dniach 2-6 lipca br. odbyły się w Miedoni rekolekcje w których wzięło udział 36 dzieci z diecezji opolskiej, gliwickiej oraz warszawsko-praskiej. Odpowiedzialne za ich przebieg były siostry:  s. M. Krzysztofa, s. M. Renata i s. M. Emiliana, która wspomina:
„Czas był bardzo gorący, temperatura sięgała 39 stopni  - mogłyśmy wraz z uczestniczkami doświadczyć jak gorąca jest miłość Pana Boga do człowieka"…  > więcej 

 

        

 

Winów

Rekolekcje dla dziewcząt

Przy Sanktuarium Wieczernika w Winowie od 9-13 lipca br. spotkało się 9 dziewcząt z diecezji opolskiej i gliwickiej. Za turnus były odpowiedzialne siostry: s. M.Emiliana i s. M.Renata. Program był ukierunkowany na odnajdywanie śladów Pana Boga w życiu człowieka, aby potem można było dawać odważnie świadectwo w swoim środowisku. Świadectwa uczestniczek.  

 

    

>  więcej       

 

 

Rekolekcje dla rodzin w Brennej i Winowie

  

       

W tym roku rekolekcje rodzin z diecezji opolskiej i gliwickiej odbywały się w trzech turnusach: pierwsza seria w dniach od 4-8 lipca odbyła się w Brennej, a dwa turnusy weekendowe: 13-15 lipca i 20-22 lipca w Winowie przy Sanktuarium Wieczernika. Rekolekcje miały charakter „otwarty”, uczestniczyły w nich rodziny należące do Ruchu Szensztackiego, ale także i takie, które dopiero nas poznawały, lub już po raz kolejny uczestniczyły w rekolekcjach jako sympatycy. Odpowiedzialnymi za rekolekcje były; s. M.Eleonora i s. M.Emanuela. 

 

 > więcej

 

 « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写