Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Nowe pozycje Biblioteki Szensztackiej

W minionym półroczu ukazały się nowe pozycje  wydane nakładem naszego Instytutu.  Dwa kolejne tomy Biblioteki Szensztackiej: W poniedziałek wieczorem... t. 1 i Pielgrzymująca Matka. Najnowsza pozycja to nowenna Światło dla wielu - s. M.Emilia Engel ISSM - siostra żyjąca wiarą w Opatrzność Bożą.

Książki różnią się między sobą historią swego powstania i formą przekazu, ale wszystkie przybliżają nas do tajemnicy życia w przymierzu z Maryją, Matką Trzykroć Przedziwną.

 

                                
 

Żyć przymierzem  miłości  to pierwszy tom serii W poniedziałek wieczorem…, która obejmuje wykłady wygłoszone na przestrzeni kilkunastu lat przez o. Józefa Kentenichał do rodzin w Milwaukee (USA).  Prezentowany tom zawiera  konferencje, które przygotowywały rodziny do zawarcia przymierza miłości z Matka Bożą. Cechuje je żywy, pełen zaangażowania i osobistego świadectwa język oraz ciekawa narracja o. Kentenicha. Autor wprowadza słuchaczy także w świat doświadczeń wojennych,  dzieli się swoją duchową drogą, co sprawia, że propozycja oddania się Maryi w przymierzu miłości staje się dla czytelnika rzeczywistością ważną i porywającą. Interesująca jest także możliwość poznania małżeństw, które brały udział w spotkaniach z o. Kentenichem i podzieliły się z nami bogactwem  tego doświadczenia.


Pielgrzymująca Matka  to nowy, oczekiwany przez wielu „podręcznik” Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej, ale także doskonały informator dla wszystkich, którzy są już na drodze przymierza miłości, albo chcą się z nią zapoznać. Pozycja zawiera podstawowe informacje na temat międzynarodowego apostolskiego Ruchu Szensztackiego, praktyczne wskazówki do życia duchowego, modlitwy i świadectwa, tych, którzy idą tą drogą. Może służyć jako prezent dla naszych bliskich i przyjaciół, z którymi chcielibyśmy się podzielić „tajemnicą Szensztatu”.


Pozycja, którą polecamy w sposób szczególny , to najnowsza, dziewięciodniowa nowenna za wstawiennictwem naszej współsiostry,  Sł. Bożej s. M.Emilii Engel, Światło dla wielu.
Ta niewielka książeczka ma na celu upowszechnienie pięknej duchowo postaci Siostry Emilii Engel, która pokonując własny lęk wskazuje, że życie praktyczną wiarą w Opatrzność Bożą jest drogą współczesnego człowieka. W opracowaniu znajdziemy obok nowenny także biografię, modlitwy, a na końcu kalendarium życia Sługi Bożej.
Zachęcamy do podjęcia modlitwy za Jej wstawiennictwem w ważnych dla nas sprawach. Wielu już doświadczyło osobistej pomocy, łask i przemiany serca pod wpływem duchowego spotkania w Siostrą Emilią.

 

Powyższe pozycje, a także Kalendarze na 2013 rok, zakładki z modlitwami i inne książki z zakresu duchowści szensztackiej są do nabycia przy naszych centrach i sanktuariuach szensztackich.

 

Patrz także > BIBLIOTEKA 

 « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges