Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Nasz udział w budowaniu jedności Europy

12 maja 2012 r. odbyło się we Wrocławiu spotkanie Ruchów i wspólnot chrześcijańskich w ramach projektu „Razem dla Europy”, który ma na celu podejmowanie rozmaitych działań na rzecz Europy budowanej na wartościach chrześcijańskich, solidarnej i braterskiej, gdzie różnorodność rozumiana jest jako bogactwo. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele kilkunastu ruchów chrześcijańskich z Polski, Niemiec i delegacja z Czech. Organizatorami wrocławskiego spotkania był m.in. Ruch Szensztacki wraz z Ruchem Fokolare.

W spotkaniu uczestniczyły także siostry z naszego Instytutu: M. Celina z delegacją z Radlina, M. Kamila, M. Eleonora i M. Renata z przedstawicielami rodzin i młodzieży z diecezji opolskiej. Siostra M. Michalina, była odpowiedzialna wraz ze swoim „ogólnopolskim” zespołem za animacje śpiewu podczas nabożeństwa i popołudniowych warsztatów.

 

W spotkaniu brał udział ks. bp Andrzej Siemieniewski z Wrocławia, który swoim słowem i wspólną modlitwą bogacił uczestników spotkania. Ważnym punktem były świadectwa działań konkretnych osób na rzecz pojednania, porozumienia i wzajemnego przebaczenia (np. doświadczenia wysiedlonych obywateli niemieckich w Ziem Zachodnich i przesiedlonych Polaków z Kresów Wschodnich na te tereny, po II wojnie światowej). 

Kolejnym  twórczym punktem programu były międzynarodowe warsztaty: 5 x TAK, podejmujące tematy:

TAK dla rodziny silnej wartościami
TAK dla pokoju w dialogu
TAK dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci
TAK dla sprawiedliwej ekonomii
TAK dla młodzieży. Europa okiem młodych

 

Całość wrocławskiego spotkania poprzez atmosferę otwarcia na działanie Ducha Świętego, wzajemnego braterstwa i życzliwości, stała się konkretnym znakiem realizowania programu budowania  razem, wspólnej Europy.

 

 

Zobacz  zdjęcia wykonane

przez Aleksandrę Agatę Kaczmarek z Opola - Picassa

 

 

 

 

 

 

 « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写