Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

II edycja Szensztackiej Szkoły Animatora – zakończona

6 maja br. zakończył się trzeci zjazd II Szensztackiej Szkoły Animatora, który zakończył tę edycję Szkoły. Spotkanie trwało od 3 do 6 maja i brało w nim udział 30 osób, animatorów z różnych stron Polski, i z Moskwy. W zajęciach Szkoły uczestniczyły także s. M. Agnes i s. M. Marta.


Prowadzący i odpowiedzialni za edycję – p. Jerzy Mika, pp.Mirosława i Paweł Kwas, s. M. Estera Balcer i o. Romuald Kszuk ubogacili uczestników nie tylko swoją wiedzą, ale także świadectwem osobistego zaangażowania w sztukę animacji i „bycia dla…”.  Monika Juszczak, animatorka z Bydgoszczy tak mówi na temat zjazdu:


„…zecydowanie różnił się on od poprzednich … Prowadzący  dali nam więcej czasu na dzielenie się i większość  spotkań przybrało formę ćwiczeń oraz raczej konwersatoriów aniżeli wykładów. Bogatym doświadczeniem było dla nas podzielenie się tym, co nas motywuje i demotywuje w pracy apostolskiej i na tej podstawie stworzenie naszej listy potrzeb jako animatorów. (…)
Znamiennym było, że wielu uczestników podczas dzielenia się przytaczało tzw. pierwsze prawo animatora - prawo do niepowodzenia i błędu. Padały zdania: "Nie muszę wszystkiego wiedzieć i mogę popełniac błędy", "Prawo do błędów ¨To wyzwala!", "Muszę dać sobie prawo do popełniania błędów. To także szansa, by poznać siebie", "Słabość ofiarowana do skarbca łask staje się moją mocą i zwycięstwem".


Całość świadectwa Moniki można przeczytać na stronie www.szensztat.pl. Znajduje się tam także bogata Galeria zdjęć oraz modlitwa poświęcenia się animatorów MTA.

 

                          


Szensztacka Szkoła Animatora szukając nowych form oddziaływania wpisuje się twórczo w nurt jubileuszowej drogi 2014, przygotowując dojrzałych, świadomych swojej misji animatorów, którzy poprzez życie i działalność apostolską będą mogli przynosić „obfity plon” w Ogrodzie Szensztatu, dla dobra całego Kościoła.

 

                                     « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写