Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Początek maja przy sanktuariach szensztackich

Początek maja jest już tradycyjnie czasem pieszego pielgrzymowania do sanktuariów szensztackich w Polsce. Oto kilka krótkich relacji z majowego pielgrzymowania. Więcej informacji i dokumentacje fotograficzna będzie można znaleźć na stronach konkretnych sanktuariów:

 

SANKTUARIUM WIECZERNIKA  Coenaculum w Winowie

3 maja br. odbyła się tradycyjna XVII Piesza Pielgrzymka z opolskiej Katedry do winowskiej Królowej Coenaculum. W tym roku mottem pielgrzymki były słowa: RODZINA BOGIEM SILNA. W pielgrzymce szło ponad 300 osób, młodych starszych i najstarszych. Wielkim bogactwem byli najmłodsi pielgrzymi – dzieci wraz z rodzicami oraz goście, którzy przybyli aż z Czech.
Pielgrzymka rozpoczęła się mszą św., którą o godz. 12.00 w katedrze opolskiej odprawił w intencji pielgrzymów o. Mirosław Żabnicki. Pielgrzymów serdecznie pozdrowił i pobłogosławił na drogę ks. prałat Tadeusz Słocki. W drodze pielgrzymi zatrzymali się w parafii św. Józefa w Szczepanowicach, gdzie zostali gościnnie przyjęci przez ks. prałata Zygmunta Lubienieckiego. Tam także wysłuchali konferencji na temat znaczenia wierności małżeńskiej, którą wygłosił ks. Marian Kluczny. 
W promieniach słońca pielgrzymka wkroczyła na winowskie wzgórze. Przy sanktuarium słowo pozdrowienia skierowała do wszystkich s. M.Lidia Czerwonka, obecna przełożona prowincjalna Sióstr Maryi w Polsce. Wspólną modlitwę – oddanie się MTA w duchu motta jubileuszowego zaanimował o. Mirosław. Odbyło się także krótkie nabożeństwo majowe, a po nim rodzinne spotkanie przy grillu.
Całość tego majowego, rodzinnego pielgrzymowania, które co roku animują Siostry  Maryi z Winowa przebiegło w pięknej, duchowej i rodzinnej atmosferze.                          więcej:  http://wirtualni.winow.pl/szensztat/

 

SANKTUARIUM PRZYMIERZA Foederis  na Górze Chełmskiej

 

W dniach 1-3 maja br. odbyła się 19. Piesza Pielgrzymka ze Słupska na Górę Chełmską do Królowej Przymierza. Mottem były słowa: SANKTUARIUM NASZYM DOMEM. W pielgrzymce szło ok. 150 osób ze Słupska i  jego okolic, z Kępic, ze Świdwina, a także pojedynczy pielgrzymi z innych miejscowości oraz duszpasterze i s. Edyta.


Pielgrzymka rozpoczęła się Eucharystią o g. 7.00 w Słupsku w kościele mariackim, Najświętszej Maryi Panny.  Wśród pielgrzymów panowała radosna, pełna Bożego ducha atmosfera modlitwy i wspólnoty. W Sianowie pielgrzymi zostali serdecznie pozdrowieni przez Ks. Proboszcza, a na Górze Chełmskiej, witał ich wraz z Siostrami, ks. kapelan Henryk Romanik.
Punktem szczytowym pielgrzymowania była Eucharystia w sanktuarium, przed obrazem Królowej Przymierza, Pani Miesiąca Maja, którą specjalnie dla pielgrzymów i w ich intencjach odprawił ks. bp Krzysztof Zadarko. Ksiądz Biskup w homilii nawiązał do roli Królowej Polski w dziejach naszej Ojczyzny, a drugiej części ukazał główne elementy duchowej drogi Ruchu Szensztackiego. Bogu i Maryi niech będą dzięki za dar tegorocznego pielgrzymowania, za to, że Jej sanktuarium jest naszym domem.               więcej: www.sanktuarium-koszalin.pl

 

SANKTUARIUM WIERNOŚCI Fidelitatis w Otwocku-Świdrze

Miesiąc maj rozpoczął się tradycyjne przy Sanktuarium Wierności nabożeństwem - modlitewną pielgrzymką do kilku kapliczek na terenie ogrodu przy Domu Prowincjalnym Sióstr. Tegoroczna modlitwa rozpoczynająca maj, przypadła w tygodniu modlitw o powołania zawierała szczególna intencję skierowaną do Boga przez Maryję o DAR NOWYCH POWOŁAŃ.
Siostry Maryi wraz z gośćmi i uczestniczkami Rekolekcji w ciszy… rozważali tajemnice różańcowe, które były przeplatane rozważaniami i pieśniami maryjnymi.
Ufamy, że Trzykroć Przedziwna Matka i Wychowawczyni przyciągnie do Serca swego Syna wielu młodych, którzy będą chcieli służyć Bogu i ludziom …

 

SANKTUARIUM ZAWIERZENIA Fidentiae  na Piaskach w Bydgoszczy

Dnia 1 maja br. odbyła się kolejna  Piesza Pielgrzymka z Katedry bydgoskiej do Sanktuarium Zawierzenia pod hasłem: RODZINA ŻYWYM SANKTUARIUM. Pielgrzymi po nabożeństwie w Katedrze i błogosławieństwie  ks. proboszcza Stanisława Kotowskiego wyruszyli ok. godz. 10.00 w kierunku bydgoskich Piasków do Sanktuarium Królowej Zawierzenia.  Pielgrzymowało ok. 180 osób  modląc się, śpiewając, dając świadectwo swojej wiary i miłości do Maryi.
Przy Sanktuarium powitali pielgrzymów młodzi, którzy byli zebrani przy sanktuarium, świętując II Festyn Miłosierdzia. Inicjatywa to podjęta przez Siostry Maryi i Szkołę-Pomnik Jana Pawła II ma na celu animowanie  praktycznych form świadczenia miłosierdzia.
Wszyscy obecni wzięli udział w uroczystej Eucharystii o g. 13.15, której przewodniczył ks. pułkownik T. Łukaszczyk.
Od godziny 15.00 w ramach festynu odbywały się różne spotkania i atrakcje:  aukcja, stoisko „Ubiór ze smakiem”, punkt sprzedaży produktów benedyktyńskich, wypieki, pamiątki, była możliwość zaangażowania się w Wolontariat dla Ciebie,  wspólna kawa i ciastko, itd.
Na koniec wszyscy oddali część Królowej Maja, Pani w Sanktuarium Zawierzenia poprzez śpiew litanii i modlitwę. Jeszcze raz przeżyliśmy przy Sanktuarium Zawierzenia doświadczenie, że razem, zjednoczeni miłością do Maryi tworzymy Jej żywe Sanktuarium.  więcej: www.bydgoszcz.szensztat.pl « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写