Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Nowe centrum na Górze Chełmskiej - prezentacja projektu

Dnia 17. kwietnia 2012 roku odbyła się w Koszalinie prezentacja projektu Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego, które ma powstać na Górze Chełmskiej w Koszalinie przy sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Prezentacja była ważnym wydarzeniem w życiu naszego Instytutu Sióstr Maryi w Polsce. Wpisuje się ona w długoletnie starania i podejmowany codziennie trud kształtowania kultu maryjnego na tym świętym i wyjątkowym miejscu, którego jesteśmy kustoszkami. Na prezentacje licznie przybyli zarówno zaproszeni goście, przedstawiciele miejscowych mediów, jak i mieszkańcy miasta.

 

                             

 

Głównym punktem  prezentacji był pokaz wizualizacji projektu, wykonanego przez p. inż. Marka Jankowskiego z Koszalina, który wprowadził uczestników w główne założenia koncepcyjne powstającej inwestycji. Na całość spotkana składały się także jeszcze dwie prezentacje multimedialne obejmujące wypowiedzi na temat znaczenia Góry Chełmskiej dla miasta Koszalina i druga, ukazująca historie, przesłanie i dzień dzisiejszy Sanktuarium Przymierza. 

 

Prezentacji dopełniły słowa obecnych na spotkaniu: prezydenta Miasta Koszalin p. Piotra Jedlińskiego, ks. Kazimierza Klawczyńskiego kanclerza Kurii biskupiej, ks. Henryka Romanika kapelana sanktuarium, przedstawicieli Rodzin Szensztackich pp.  Lech z Jastrowia oraz zaproszonych gości.  Klamrą spinającą prezentację, która odbyła się w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela w Koszalinie, były utwory instrumentalne, wykonane przez  siostry:  s. M. Zoję Dombrovskaya (skrzypce) i s. M. Sewerynę Leszczyńską (fortepian).

                                                         

 

Prezentacje prowadzili:

pani Katarzyna Jazgar z Koszalina 

i pan Andrzej Spiker z Gdańska. 

Gospodynią była siostra M.Paulina Kopacz, przełożona  na Górze Chełmskiej w Koszalinie.

 

 

 

 

Projekt  - koncepcja obejmuje teren przy wieży widokowej i jest odpowiedzią na potrzeby pielgrzymów i turystów przybywających licznie na Górę Chełmską. Obejmuje zarówno dużą aulę spotkań im. Kardynała Nominata Ignacego Jeża, jak i kawiarnię i zaplecze sanitarne dla przybywających gości. Ważnym punktem jest planowane muzeum Jana Pawła II, które upamiętniłoby spuściznę duchowa Błogosławionego i jego przesłanie dla tych ziem.

 

Integralną częścią projektu jest wkomponowanie wieży widokowej w całość koncepcji i nadanie temu, już od stulecia wpisanemu w krajobraz Koszalina obiektowi, nowej kulturotwórczej funkcji i rangi.

 

 

Dzieląc się informacją o prezentacji i planowanej inwestycji, serdecznie prosimy o modlitewne  wsparcie naszych wysiłków. Będzie także możliwość nabycia płyt CD z prezentacją wizualizacji projektu. Więcej szczegółowych informacji znajdzie się niebawem na nowej stronie Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Koszalinie: 

www.sanktuarium-koszalin.pl


 

GALERIA« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写