Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Koronacja Królowej Zawierzenia

W sobotę, 18 czerwca 2011 roku, odbyła się koronacja Obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na bydgoskich Piaskach. Koronacja była poprzedzona trzyletnimi okresem duchowych przygotowań całej lokalnej Rodziny Szensztackiej z diecezji i osób związanych z Sanktuarium Zawierzenia.
Korona, wykonana dwa lata wcześniej i pobłogosławiona przez ks. bpa Jana Tyrawę,  nawiedzała grupy, rodziny, parafie, wspólnoty, oraz osoby i miejsca ważne dla Rodziny Szensztackiej na jej duchowej drodze. Przedstawiciele Ruchu wraz z koroną nawiedzili między innymi, groby: bł. Jana Pawła II w Rzymie, sługi Bożego kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, sługi Bożego ks. Józefa Kentenicha w Szensztacie i kardynała nominata, Ignacego Jeża w Kołobrzegu.

Siostry z Bydgoszczy dzielą się:


Cały czas przygotowań do koronacji obudził w nas wiele nowego życia oraz ściślej związał wszystkich z Sanktuarium. Ostatni odcinek był także czasem wzmożonego wysiłku zewnętrznego, by przygotować wszystkie sprawy. Było bardzo dużo zaangażowania, pracy, lecz był to trud piękny i radosny. Jesteśmy bardzo wdzięczne, że jako lokalna rodzina szensztacka mogliśmy być razem w sercu przygotowań. Dziękujemy wszystkim, którzy jednoczyli się z nami w modlitwie, ofierze w pracy…
W samą uroczystość Maryja, okazała się Zwycięską Królową Zawierzenia! Wypróbowała naszą wiarę, po początkowym deszczu, niebo wypogodziło się. Była to niełatwa, ale piękna pogoda, jak skomentowali uczestnicy. 


Uroczystościom przewodniczył i aktu koronacji dokonał Ordynariusz diecezji bydgoskiej, ksiądz biskup Jan Tyrawa. Wokół ołtarza zgromadziło się 37 kapłanów i ponad 1000 wiernych, którzy przybyli z terenów całej Polski. Duchowo byliśmy zjednoczeni z całą międzynarodową Rodziną Szensztacką. Wielkie wrażenie zrobiła na wszystkich piękna inscenizacja przygotowana przez młodzież, która obrazowała historię przybycia i pracy Sióstr w Bydgoszczy przez minione 20 lat.


Następny dzień 19 czerwca, był dniem wdzięczności za koronację, któremu przewodniczył Protektor Ruchu Szensztackiego w Polsce ks. bp Paweł Cieślik z Koszalina. O godz. 14.00   w sanktuarium odbyła się dziękczynna modlitwa różańcowa, a o godz. 15.00. rozpoczęła się Msza św. z zawarciem przymierza miłości w duchu aktu in blanco przez 4 rodziny i panią Asię.
 

Siostra przełożona M.Elwira:

 

Serca nas wszystkich uczestników przepełniała szczera, głęboka wdzięczność! Nigdy do końca nie uświadamialiśmy sobie wielkości wydarzeń, w jakich uczestniczymy. Po Mszy św. nad sanktuarium ukazała się piękna, podwójna tęcza, która została odebrana jako znak z nieba, że Bóg przypieczętował dokonujące się wydarzenia, swoim błogosławieństwem. Zaczęliśmy spontanicznie śpiewać piosenkę:  „Gdy zobaczysz tęczę na niebie…”
W imieniu bydgoskiej Wspólnoty sióstr i lokalnej Rodziny Szensztackiej słowa wdzięczności wraz z darem modlitwy przekazujemy wszystkim uczestnikom uroczystości koronacji i dnia dziękczynienia, sponsorom, dobrodziejom i sympatykom.

 

Więcej:  Sanktuarium Zawierzenia

 

 « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写