Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Coroczne rekolekcje Sióstr Maryi

W styczniu i lutym 2012 r. odbyły się coroczne rekolekcje Sióstr Maryi polskiej Prowincji Wierności. Rekolekcje odbyły się w domu prowincjalnym w Otwocku–Świdrze, a prowadził je ks. dr Piotr Walkiewicz, kapłan diecezji radomskiej. Tematem rekolekcji była „Duchowość i misja osoby świeckiej konsekrowanej”.

 

Rekolekcje to czas podsumowania roku, który minął - zapytanie się o miłość do Jezusa, czy wzrastała? Zapytanie o wierność, o codzienną radość i świadectwo…

 

Ale przede wszystkim to czas bliskości z Jezusem, z Maryją…, czas planów na przyszłość i serdecznej prośby, aby Bóg je pobłogosławił…

 

Krótka medytacja...
 

           

 

 

Nowością tegorocznych rekolekcji było poświęcenie większej ilości czasu na omówienie spraw związanych z życiem prowincji. Po raz pierwszy odbyły się dwa tzw. „dni prowincji”, podczas których siostry poruszały tematy ważne dla głębszego odczytania i realizacji swego zadania i misji wspólnoty.

 

Kolejnym punktem istotnym dla życia Sióstr Maryi jest kontynuowanie drogi duchowej odnowy, która jest etapem przygotowania wspólnoty do 50-lecia erygowania polskiej prowincji (1maja 1964 r.). Zewnętrznym znakiem, wyrażającym długoetapowe przygotowanie do jubileuszu jest przygotowanie i duchowe wypracowanie BERŁA dla Matki Bożej.

 

 

 

Berło, z przeznaczeniem

do Sanktuarium Wierności ma kształt STOKROTKI,

która symbolicznie przedstawia  ideał sióstr

polskiej prowincji – wierność.

 

Berło jest już gotowe i najbliższym czasie rozpocznie peregrynację po placówkach sióstr.

 

 « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges