Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Echa po Mszy św. w przymierzu z Polską

7 stycznia 2012 r. została odprawiona  w Prasanktuarium w Szensztacie Msza św. „w przymierzu z Polską”. Liturgia ta była częścią projektu w drodze do roku 2014, w ramach którego w każdą sobotę w Prasanktuarium odprawiana jest Msza św. w łączności z jakimś krajem, sanktuarium lub wspólnotą.

 

Mszę św. celebrowali  o. Heinrich Walter - Generał Ojców Szensztackich oraz o. José María García - odpowiedzialny za przygotowania do Jubileuszu 2014. Wśród uczestników była asystentka Generalna s. M. Adelinde, odpowiedzialna za polską Prowincję oraz nasze siostry z Polski M. Damiana, M. Lucjana i M. Augustyna. Polskę reprezentowali także polscy klerycy i przybyłe polskie rodziny.

 

                                 

                            

 

 

Siostry włączyły się w służbę liturgiczną poprzez czytanie lekcji (M. Augustyna), przygotowanie rozbudowanej, dwujęzycznej modlitwy wiernych (M. Damiana i M. Augustyna) oraz wspólny śpiew kolęd w języku polskim.

 

                                        

 

 

Relacja z tej uroczystości w j. niemieckim i  hiszpańskim jest na stronie www.schoenstatt.org

 

Bezpośrednie linki do relacji:

 

http://www.schoenstatt.org/de/news/1554/112/Auf-dem-Weg-nach-2014-im-Buendnis-mit-Polen.htm

lub

http://www.schoenstatt.org/es/news/2087/54/Hacia-el-2014-en-alianza-con-Polonia.htm

 

Obszerne sprawozdanie s. M.Damiany w j.polskim znajduje się  na stronie głównej  Ruchu Szensztackiego w Polsce: www.szensztat.pl.  > AKTUALNOŚCI« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges