Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Poświęcenie kaplicy domowej w Bydgoszczy

Dnia 23 grudnia br., o godz. 8.00 rano została poświęcona kaplica domowa w naszym domu sióstr w Bydgoszczy na Piaskach. Porannej Mszy św. przewodniczył i poświęcenia dokonał Ordynariusz bydgoski, ks. bp Jan Tyrawa. W koncelebrze uczestniczyli proboszcz miejsca, ks. Michał Andrzejewski i spowiednik sióstr o. Andrzej Lemiesz SJ.

 

Na uroczystość - mimo wczesnej pory - licznie przybyli przedstawiciele rodzin i młodzieży szensztackiej. Było to wielką radością dla sióstr oraz wyraźnym znakiem jedności i wzajemnej życzliwości wspólnot Ruchu Szensztackiego w Bydgoszczy.

 

     

Poświęcenie kaplicy domowej                               Ks. bp Ordynariusz Jan Tyrawa

 

Za dar poświęcenia kaplicy podziękowała w imieniu naszej wspólnoty, przełożona prowincjalna, s. M. Lidia Czerwonka, która przyjechała z Otwocka-Świdra, aby dzielić to głębokie doświadczenie "zamieszkania Boga" w domu lokalnej wspólnoty. Po Mszy św. wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni przez siostry na wspólne śniadanie do Domu Rekolekcyjnego św. Józefa. Spotkaniu towarzyszyła prawdziwie rodzinna atmosfera.

 

  

Ks. bp Ordynariusz, s. M. Zuzanna                      Wspólne śniadanie                        

 ZDJĘCIA 

 

Siostra przełożona M. Elwira Kędzia:

"Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że mimo różnych problemów, w rok po naszym wprowadzeniu się do nowego domu przy Sanktuarium Zawierzenia, udało się doprowadzić do poświęcenia kaplicy. Jest ona skromna, ale dla nas piękna. Od razu czujemy, że klimat domu jest zupełnie inny, dom ma "duszę", Jezus Eucharystyczny jest z nami!

Jesteśmy ogromnie wdzięczne Bogu i ludziom - wszystkim, którzy nam pomogli i przyczynili się do tak szybkiego powstania i poświęcenia kaplicy. U nas jest już Boże Narodzenie!"« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写