Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Adwent przy sanktuariach Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej i na naszych placówkach

18-12-2011 

Zapłonęła ostatnia świeca na adwentowych wieńcach. Weszliśmy w czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Jest z nami Maryja, Niepokalana Matka szukająca Gospody, miejsca gdzie mogłaby schronić się ze swym Nowonarodzonym. Przekazujemy kilka informacji o adwentowych spotkaniach apostolskich przy Sanktuariach.

 

Przez adwentowe tygodnie Maryja pomagała przygotować oddane Jej serca na cud Bożego Narodzenia:

 

Sanktuarium Wierności w Otwocku-Świdrze – odbyło się 3 grudnia br. skupienie adwentowe dla rodzin, któremu  towarzyszyła myśl przewodnia  Znajdziecie mnie w sanktuarium…  Te słowa naszego Założyciela wskazują jak wielkie znaczenie przywiązywał o. Kentenich do trwania w Sanktuarium przy sercu Boga i Maryi, gdzie bije źródło naszego codziennego kształtowania życia w promieniach Eucharystii, z pomocą Królowej i Wychowawczyni nowego człowieka. 

W programie spotkania była modlitwa różańcowa, którą poprzedziła Eucharystię z homilią adwentową o. Romualda Kszuka. Następnie rodziny odnowiły swoje zawierzenie Matce Bożej w Sanktuarium Wierności. Odbył się pokaz filmu, przygotowanego na Rok Sanktuarium, pt. W cieniu sanktuarium, który przybliżył genezę powstania Prasanktuarium oraz istotę oddziaływania sanktuariów szensztackich.  Całości dopełniło spotkanie w ramach Kawiarenki wspólnotowej…


Sanktuarium Wieczernika w Winowie k. Opola - 9 grudnia br. odbyło się adwentowe czuwanie  pod hasłem zgodnym z mottem roku duszpasterskiego KOŚCIÓŁ NASZYM DOMEM. Grudniowa modlitwa wpisała się w tradycje czuwań na winowskim wzgórzu i zgromadziła ok. 450 osób z całej diecezji. Pięknie brzmiał Akstyst ku czci Bogarodzicy, śpiewany z zapalonymi świecami. Zebrani wysłuchali także konferencji o. Mirosława Żabnickiego.
Kolejnym punktem czuwania było przedstawienie pt. AGNES przygotowane przez młodzież z Winowa wraz z s. Renatą, które było głębokim przeżyciem i zyskało uznanie widzów. Podczas przerwy wielu uczestników nawiedziło Sanktuarium Wieczernika,  płynęła serdeczna modlitwa do Matki Bożej, Królowej Coenaculum. Ona zawsze czeka, pomaga, wychowuje i prowadzi po ścieżkach życia. Wiele osób oddało Jej swoje wkłady do skarbca łask, wierząc w rzeczywistość przymierza miłości i Jej orędownictwo u Boga. Po adoracji Najśw. Sakramentu odbyła się uroczysta nocna Msza św. czuwania. Główny celebrans, ks. infułat Edmund Podzielny ubogacił uczestników homilią, którą można określić jako wzruszające świadectwo kapłana o miłości do Kościoła. Akt rozesłania dopełnił całości wspólnego czuwania.

 

 

Sztuka teatralna w wykonaniu młodzieży - AGNES,

 

 

więcej ZDJĘĆ z przedstawienia (www.wirtualni.winow.pl).

 

 

 

 

 

W cieniu Sanktuarium Unitatis

Centrum Ruchu przy Sanktuarium Unitas -  4.12.2011 r., w drugą niedzielę Adwentu, w uroczyście obchodzonym na Śląsku dniu św. Barbary, odbyło się skupienie adwentowe dla Rodziny Szensztackiej. Po raz pierwszy od wielu lat skupienie to przeżywały wspólnie rodziny i młodzież, która bardzo ubogaciła i „odmłodziła” spotkanie. Konferencję na temat zadomowienia i kapitału łask wygłosił o. Wojciech Groch, który także przewodniczył Eucharystii. Wielką radością było zawarcie przymierza miłości przez najmłodszą grupą rodzin z Łabęd. 

 

Kolejnym głębokim wydarzeniem na adwentowej drodze było zawarcie dnia 17 grudnia br. przymierza miłości w stopniu in blanco  przez 7 małżeństw i dwie osoby pojedyncze.

Siostra M.Emanuela dzieli się:

"Było to pierwsze takie wydarzenia w historii  Sanktuarium Unitatis. Uroczystą Eucharystię poprzedziła adoracja Najświętszego Sakramentu i refleksja nad sceną Zwiastowania. Po Mszy św. spotkaliśmy się na agapie w młodzieżą i rodzinami. Cieszymy się, że w naszej diecezjalnej Rodzinie Szensztackiej do grona dziewcząt żyjących przymierzem w duchu in blanco dołączyły  także rodziny. Gratulujemy i życzymy światła Ducha Świętego na drogach rozeznawania woli Bożej".

 

 

Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej -  3 grudnia br. odbyło się skupienie adwentowe Rodzin Szensztackich. Łącząc pracę duchową Roku Sanktuarium z programem duszpasterskim Kościoła, uczestnicy pogłębili poprzez konferencje i modlitwy  świadomość działania Matki Bożej w sanktuariach domowych. Większość rodzin przyniosła je ze sobą, dziękując Maryi za duchową opiekę, wstawiennictwo i Jej obecność w ich domach. Podczas skupienia uczestnicy odmówili Różaniec Święty na koronie Góry Chełmskiej.

Tegoroczne czuwanie adwentowe miało także swój głęboki rys papieski, bo wpisywało się w bezpośrednie przygotowanie do instalacji relikwii bł. Jana Pawła II do Sanktuarium Przymierza.

 

Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy - 3 grudnia br. odbyło się czuwanie adwentowe dla wszystkich wspólnot Dzieła Szensztackego w diecezji bydgoskiej. W programie czuwania od g.15.00 do 20.00 znalazł się czas na konferencje, medytacje, Eucharystię i wspólnotowe trwanie ze sobą. Uczestnicy głęboko przeżyli konferencje o. Wojciecha Grocha, który obrazowo przypomniał o znaczeniu wkładów do skarbca łask, zachęcił do korzystania z wychowawczej roli porządku dnia, który jest pomocą w codziennych małych krokach do osobistego kształtowania swego serca zgodnie z Bożym planem dla naszego życia.

Medytacja pt. „Boga nie ma…” przygotowana przez Szensztacką Młodzież Męską, wniosła wiele światła w czas czuwania i osobistą modlitwę uczestników, pomogła w zastanowieniu się – czy Bóg jest, czy jest obecny w moim życiu…
Kolejnym punktem czuwania, było w nawiązaniu do programu rocznego – umieszczenie w Sanktuarium Zawierzenia sieci na której każdy mógł zawiesić zdjęcie swojego sanktuarium domowego. Powstał zewnętrzny znak „sieć sanktuariów”, który będzie obecny w Sanktuarium Zawierzenia cały rok. 

Bogate przesłanie znaku sieci przypomina m.in., że jeżeli ktoś żyje duchem przymierza miłości, oddaje Maryi wkłady do kapitału łask, to współtworzy sieć dobra - pomaga przepływać łasce Bożej do ludzkich serc.

 

Poznań - w ośrodku Ruchu Szensztackiego archidiecezji poznańskiej, który mieści się w domu Sióstr Maryi przy ul. Wolsztyńskiej 3a, także trwało adwentowe przygotowanie na przyjście Pana. W sobotę, przed I niedzielą Adwentu, w gościnnych progach parafii św. Jerzego o.Wojciech Groch i s.M.Anastazja Komor przeprowadzili skupienie dla grup rodzin i matek. W refleksji wstępnej o.Wojciech podkreślił, fakt że Adwent musi być "mój", że to jest mój czas  na przygotowanie serca dla Jezusa, na dostrzeżenie wszystkich szczegółów, które prowadzą do Boga, albo w tej drodze adwentowej przeszkadzają. 

 

    

Mój Adwent w szczególe...                              Sanktuarium moim domem...

 

Siostra M.Anastazja, wprowadzając w skupienie, nauczyła uczestników nowej pieśni szensztackiej, zaprezentowała film "W cieniu Sanktuarium..." i krótką konferencją przygotowała do pracy w grupach na temat roli domu rodzinnego i sanktuarium.

Klamrą spinającą adwentowe czuwanie była Msza św.  "Przymierza" w dniu 18 grudnia br., poprzedzona adoracją Najśw. Sakramentu, na którą licznie przybyli członkowie wspólnot szensztackich: rodziny, matki oraz dziewczęta szensztackie.

 

                        

                                         Rok Sanktuarium, pl. Poznań 2011 r.

            


« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写