Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Listopadowe szkolenia w cieniu Sanktuarium Wierności

22-11-2011

W  listopadzie 2011 r. w naszym Domu Prowincjalnym w cieniu Sanktuarium Wierności odbyło się kilka spotkań formacyjno-szkoleniowych:

 

1. W dniach  od 28 października do 2 listopada br. trwało coroczne spotkanie formacyjne dla przełożonych lokalnych, które wraz z Zarządem Prowincjalnym pochyliły się nad kondycją naszej Prowincji. Podjęto i omówiono główne linie wyznaczające sposoby zarządzania filiami, omówiono nurty życia duchowego, tak aby łączyć drogę trzyletniego przygotowania do jubileuszu 100 lecia Dzieła Szensztackiego i 50. lat naszej prowincji (2014) z programem duszpasterskim Kościoła w Polsce - Kościół naszym domem. 

 

2. Spotkanie dla sióstr odpowiedzialnych za wspólnoty kursowe (Matki Kursowe), odbyło się w tym roku w dniach 17-20 listopada br.

 Kursy są to samodzielne, autonomiczne grupy sióstr, które idą specyficzną dla siebie drogą naśladowania Matki Bożej. Coroczne spotkania Matek Kursowych są okazją do wzajemnych impulsów duchowych, do podsumowania pracy duchowej i dzielenia się doświadczeniami wspólnot kursowych (praca w grupach). Podjęto kilka tematów, m.in.:

 

  • określenie perspektyw pracy duchowej dla wspólnot kursowych w nawiązaniu do Roku Sanktuarium, który obecnie trwa  w całym Dziele (2012);

  • szukania dróg pogłębionego życia charyzmatem Założyciela w kursach, aby owocowało to nowymi powołaniami i skutecznym apostolstwem;

  • uczestniczki zastanawiały się nad sposobami ożywienia dziedzictwa Jana Pawła II, aby być bardziej skutecznym na drogach nowej ewangelizacji.

 

              

                  Modlitwa w Oratorium Założyciela                                              Obrady sióstr

 

 

3.  W dniach 18-20 listopada br. odbyła się  II EDYCJA Szensztackiej Szkoły Animatora. Była to pierwsza sesja w której wzięło udział 30 uczestników.

Więcej: Szkoła Animatora« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges