Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Nagroda „Radość płynie z nadziei”

15 pażdziernika 2018 r. nasz Instytut został laureatem przyznawanej od dziewięciu lat nagrody „Radość płynie z nadziei” im. kard. nominata Ignacego Jeża.

W laudacji szczególnie była podkreślona myśl:

- Na to wyróżnienie zasługuje wiele osób: otwartych na drugiego człowieka, gotowych do służby innym i tworzących w świecie nisze, w których jest dużo ciepła. Z racji Roku Miłosierdzia staraliśmy się wybrać w tym roku ludzi, którzy właśnie na tym polu pełnią swoją służbę - podkreśla Ryszard Pilich, sekretarz Kapituły i przewodniczący koszalińskiego oddziału Stowarzyszenia Civitas Christiana.

 

Dalej usłyszałyśmy miłe słowa:

"Bez nich trudno wyobrazić sobie nie tylko Górę Chełmską, ale także całą diecezję. Przyjechały nad morze w 1985 r. na zaproszenie biskupa diecezjalnego Ignacego Jeża, który Szensztackiemu Instytutowi Sióstr Maryi powierzył duchowe odnowienie dawnego miejsca kultu maryjnego i poprosił o pracę duszpasterską wśród rodzin..."

 

 

Szersza relacja z Gali wręczenia nagrody:

http://koszalin.gosc.pl/doc/4253388.Kontynuatorzy-dobra

 

Galeria  zdjęć:

http://koszalin.gosc.pl/gal/spis/4253590.Gala-nagrod-Radosc-plynie-z-nadziei

 

 

 « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写