Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Echo z dni skupienia dla członków Kręgu Adoracji

W dniach 1-4 czerwca br. miały miejsce dni skupienia dla członków Kręgu Adoracji, w których uczestniczyło wraz z miejscowymi osobami dochodzącymi około 40 osób. Przebiegały pod hasłem obecnego roku duszpasterskiego: Idźcie i głoście! Spotkanie zorganizowały Siostry Wieczystej Adoracji Najśw. Sakramentu, które dzielą się echem z tego wydarzenia:

 

„W Świętej Hostii zawiera się program całego naszego życia…”

Józef Kentenich

 

Na fundamencie słów: IDŹCIE I GŁOŚCIE, opierała się tematyka poszczególnych punktów programu:
• Idźcie i głoście przymierze miłości,
• Idźcie i głoście świętość w życiu codziennym.


Czas dni skupienia był również czasem głębszego zanurzenia się poprzez Lectio divina w przesłanie słowa Bożego na dany dzień, które konkretnie wskazuje nam program, jak go przeżyć i jak adorować Boga właśnie tego dnia w tajemnicy Eucharystii, w sanktuarium serca i przychodzącego w wydarzeniach. Był też czas na rozważenie w sercu i na modlitwie podawanych treści oraz na wypromieniowanie Bożej radości w sobotni wieczór. Choć średnia wieku obecnych wzrosła – królowała młodość ducha i dobry humor.


W niedzielę podczas Eucharystii w Sanktuarium Wierności, jedna z pań zawarła przymierze miłości z Matką Bożą. Na zakończenie uczestnicy stwierdzili, że świadomość tego, czym jest dla nich samych adoracja Najświętszego Sakramentu, przynagla ich, by zachęcać innych w swoich środowiskach do adoracji Jezusa w Eucharystii oraz do włączania się do Kręgu Adoracji.

Siostry Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu

 

GALERIA

 

 

 

 

 

 

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczstników spotkania przy statule Założyciela,

o. J. Kentenicha, 4 maja 2017 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写