Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Siostra Generalna Szensztackich Sióstr w Polsce

W dniach 21 do 27 kwietnia br. odwiedziła polską prowincję Szensztackich Sióstr Maryi przełożona generalna naszego Instytutu s. M. Aleja Slaughter. Siostra Generalna wzięła udział w dorocznym, rodzinnym świętowaniu Imienin przełożonej prowincjalnej s. M. Lidii Czerwonki,  podczas którego w sobotę 22 kwietnia br. s. Generalna wygłosiła wykład otwarty na temat kondycji naszej wspólnoty Sióstr na całym świecie z uwzględnieniem wymiaru duchowego i materialnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykład przełożonej Generalnej s. Aleji  Slaughter

 

 

Siostra Generalna ustosunkowała się także do troski o nowe powołania, przy równoczesnym wzroście liczby sióstr starszych oraz przywołała sprawę zmiany struktur organizacyjnych instytutu w niektórych krajach. W wykładzie przebijała ogromna wiara w prowadzenie naszej Rodziny przez Bożą Opatrzność, radość z służenia Bogu w duchu oddania Matce i Królowej z Szensztatu.


Kolejnym etapem odwiedzin było 3 dniowe spotkanie szkoleniowo-formacyjne z przełożonymi lokalnymi polskiej Prowincji, spotkanie z siostrami służącymi bezpośrednio Ruchowi Szensztackiemu oraz odwiedziny u Sióstr Adoracji Najświętszego Sakramentu i we wspólnocie najstarszych sióstr naszej prowincji.


Spotkanie z Siostrą Generalną było dla wszystkich sióstr wielkim darem, doświadczeniem ogromnej troski i zrozumienia ich codziennego życia oraz nowym bodźcem do coraz większej miłości do Rodziny i drogi, którą wyznacza nam charyzmat Założyciela.

 

Pamiątkowe zdjęcie przy statule Założyciela w parku przy  Domu Prowincjalnym « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges