Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Instalacja RELIKWII Jana Pawła II w Sanktuarium Wierności

 

Dnia 17 listopada 2011 r. odbyła się uroczystość instalacji RELIKWII JANA PAWŁA II do Sanktuarium Wierności przy naszym Domu Prowincjalnym w Otwocku-Świdrze. Uroczystości przewodniczył Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, ks. Abp Henryk Hoser.

 

Relikwie do Sanktuarium Wierności i do Sanktuarium Przymierza na Górę Chełmską przekazał na prośbę naszej Wspólnoty, ks. kardynał Stanisław Dziwisz dnia 12 października br. Po odbiór relikwii udały się do Krakowa - s. M.Karola Łysik z Zarządu prowincjalnego i s. M.Emilia Michalska, przełożona domu w Zakopanem.

 

                              

 

Akt przekazania RELIKWII

bł. Jana Pawła II

 12 października 2011r., 

 Kuria Metropolitalna

w Krakowie.

 

 

 

 

Obecność  bł. Jana Pawła w Sanktuariach Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w rzeczywistości relikwii była ogromnym pragnieniem każdej siostry naszej prowincji, co wyraziła s. prowincjalna  M.Lidia Czerwonka w słowie powitania skierowanym do ks. Arcybiskupa, przewodniczącego uroczystości.

 

Ze słów powitania s.Prowincjalnej:

"Jako wspólnota Sióstr Szensztackich stajemy z wielkim zadziwieniem wobec Bożego prowadzenia, wobec pewnej dynamiki związanej właśnie z tymi relikwiami błogosławionego papieża Jana Pawła II. Pragniemy je umieścić w Sanktuarium Matki Bożej – w duchowym centrum całego Ruchu Szensztackiego w Polsce, w tym w sposób szczególny  naszej wspólnoty sióstr. W miejscu, gdzie czerpiemy inspiracje i siły zarówno w dążeniu do życia w świętości dnia powszedniego jak również w apostolskiej służbie ludziom.

Cieszymy się ogromnie, że szczególna obecność błogosławionego papieża poprzez relikwie, włączone w krzyż papieski, ‘ubogaci’ Sanktuarium Wierności oraz będzie nam wciąż  przypominać i inspirować, by Jego duch ożywiał  naszą wierność Bogu, Ewangelii, naszemu apostolskiemu charyzmatowi oraz naszej Ojczyźnie".

 

 

 

Relikwie do Sanktuarium Wierności zostały umieszczone w podstawie Krzyża Papieskiego, który w 2006 r. duchowo wypracowałyśmy z okazji 50-lecia istnienia kursów w  Rodzinie Sióstr, jako znak wdzięczności Janowi Pawłowi II za duchowy wymiar Jego pontyfikatu, który miał głęboki wpływ na historię rozwoju polskiej Prowincji, kursów i każdej Siostry osobiście.

                                             

 

 

 

W tej podniosłej uroczystości uczestniczyli wspólnie z naszą wspólnotą mieszkańcy Otwocka i przedstawiciele Rodziny Szensztackiej. Przy ołtarzu współkoncelebrowali z ks.Arcybiskupem: ks. prałat Włodzimierz Jabłonowski, proboszcz naszej parafii, prowincjał Ojców Szensztackich, o. Arkadiusz Sosna i ks. kapelan Józef Pociask MSF.


Po zakończeniu Mszy św. przeszliśmy procesyjnie do Sanktuarium. Ks. Arcybiskup wniósł uroczyście Krzyż z Relikwiami, które uczciliśmy modlitwą litanii do Wielkiego Błogosławionego. Następnie Celebrans pobłogosławił zebranych relikwiarzem i podpisał akt instalacji RELIKWII do Sanktuarium Wierności.


Na koniec popłynęły krótkie słowa wdzięczności. Siostra Prowincjalna przekazała w podarunku Ojcu diecezji zdjęcie Jana Pawła II w Sanktuarium na Górze Chełmskiej. Zdjęcie zostało wykonane 1 czerwca 1991 r. podczas poświęcenia tego sanktuarium przez Ojca św. w czasie IV pielgrzymki do Polski O. Arkadiusz Sosna dziękując, nawiązał do trwającego w rodzinie szensztackiej Roku Sanktuarium, w czasie którego doświadczamy rzeczywistości błogosławieństwa Opatrzności Bożej i owocnej współpracy ze wspólnotą Księży Pallotynów, której duchowym Synem jest także Ks. Arcybiskup.

 

Ostatnim akcentem uroczystości było oddanie czci relikwiom przez wszystkich obecnych. Dziękujemy Bogu za dar duchowej obecności Jana Pawła II w znaku relikwii!  Totus Tuus!« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写