Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Wielki Tydzień we wspólnocie Domu Prowincjalnego

Niedziela Palmowa
W Domu Prowincjalnym w Otwocku-Świdrze święty czas Wielkiego Tygodnia rozpoczęliśmy, razem z całym Kościołem, w Niedzielę Palmową uroczystą Eucharystią z procesją z palmami. Niedzielny poranek przywitał nas, zebrane siostry i kilku przybyłych gości, mgłą i chłodem. Po modlitwie i poświęceniu palm, przy Sanktuarium, ze śpiewem: Hosanna Królowi Dawidowemu, procesyjnie przyszliśmy do kaplicy domowej, aby uczestniczyć w Eucharystii.
 

Wielki Czwartek - na Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej, centralnej części dnia, Jezus zgromadził i nas wokół stołu Pańskiego. W ciągu dnia dziękowałyśmy za dar sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Na rozpoczęcie Liturgii Wieczerzy Pańskiej siostra Prowincjalna złożyła, w imieniu wszystkich zebranych, a szczególnie nas sióstr, życzenia kapłanom, którzy nam służą: Ks. Kapelanowi ks. Józefowi Pociaskowi ze wspólnoty Misjonarzy św. Rodziny oraz Ks. Zygmuntowi. Księża otrzymali symboliczną, czerwoną różę.

Uroczysta Eucharystii zakończyła się przeniesieniem Pana Jezusa do ciemnicy, która znajdowała się w Sanktuarium. iekna dekoracja przygotowana przez Siostry Wieczystej Adoracji, zachęcała do towarzyszenia Zbawicielowi w Jego cierpieniu.


Wielki Piątek – w godzinie konania Pana Jezusa rozpoczęłyśmy nowennę do Bożego Miłosierdzia wypraszając miłosierdzie dla wszystkich ludzi. Podczas nabożeństwa drogi krzyżowej dziękowałyśmy Chrystusowi za Jego nieskończoną Miłość.
Liturgia Męki Pańskiej zgromadziła w naszej kaplicy nie tylko nas siostry mieszkające w Domu Prowincjalnym, ale także rodziny z małymi dziećmi z grup formacyjnych Rodziny Szensztackiej. Modlitwą i śpiewem z udziałem siostrzanej scholii, po wysłuchaniu czytań uczciliśmy krzyż Chrystusa - znak naszego zbawienia, oddając hołd Ukrzyżowanemu.
Na zakończenie liturgii, Pan Jezus w Eucharystii został wśród nas w Bożym Grobie. Przez całą noc oraz godziny Wielkiej Soboty siostry i goście, uwielbiali umęczonego i chwalebnego Pana w Najświętszym Sakramencie.


W Wielką Sobotę - o 21.00 odbyła się uroczystość Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną wokół Domu Prowincjalnego.

 

 

 

Głęboko wierzymy, że Zmartwychwstały Pan i Jego Matka obdarzą nas prawdziwą radością, wypływającą z wiary w Jego zwycięską moc nad złem.

 

 

 

 

 

 

 

 

GALERIA

 « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges