Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Obłóczyny - błogosławieństwo dla wspólnoty

Dnia 12 listopada 2011 r. w naszej wspólnocie przeżywałyśmy radosną uroczystość obłóczyn Beaty Dworczak, naszej Siostry Nowicjuszki, która przyjechała na obłóczyny z Domu Generalnego w Szensztacie, gdzie przeżywa swoją formację w międzynarodowym kursie, składającym się z 8 sióstr różnej narodowości - z Filipin, z Niemiec, ze Szwajcarii,  z Czech i z Polski.

 

                            

 


Już w piątek wieczorem zebrani goście, rodzina i młodzież z Ruchu Szensztackiego przeżyli wspólnie wigilię obłóczyn – medytację i program muzyczno-poetycki, podczas którego zaprezentowane zostały współsiostry Nowicjuszki Beaty, które w  swoich krajach także otrzymają  strój Sióstr Maryi. W drugiej części  oglądnęliśmy pantomimę przygotowaną przez młodzież i głębokie rozważanie na temat perły, jakim jest odkryty i pielęgnowany dar powołania.

 

                     

 

 

Samej uroczystości  obłóczyn, w sobotę,  przewodniczył o. Arkadiusz Sosna,  prowincjał Ojców Szensztackich, w koncelebrze uczestniczyli jego współbracia, kapelan  naszej wspólnoty ks. Józef Pociask MSF i proboszcz z rodzinnej parafii Nowicjuszki, ks. Wenancjusz Zmuda z parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Bydgoszczy.


Uroczystość  została poprzedzona skromnym, ale wzruszającym aktem  błogosławieństwa udzielonego w Sanktuarium Wierności Beacie przez Jej Mamusię.  Po cichej modlitwie do sanktuarium przybyli Celebransi wraz z asystą i w uroczystej procesji przeszli wraz z Nowicjuszką do kaplicy. Siostra ubrana w biały strój oblubienicy, w którym wysłuchała Słowa Bożego i głębokiej homilii. 

 

          

 

Obrzęd obłóczyn rozpoczął się prezentacją Nowicjuszki całej wspólnocie zebranych.  Została po raz pierwszy nazwana przez s. Prowincjalną  M. Lidię Czerwonkę, nowym imieniem  - siostra Maria Karolina. Następnie  wzywaliśmy Ducha Świętego i szczególnej opieki Matki Najświętszej poprzez śpiew litanii Loretańskiej. Po modlitwie Celebrans poświęcił strój Sióstr Maryi i wręczając kolejno jego elementy, wskazywał na ich znaczenie. Po otrzymaniu stroju Siostra Nowicjuszka  udała się, aby założyć  ewangeliczną „nowa szatę”.

 

                         


             Nastąpiła chwila oczekiwania, którą wypełnił śpiew chóru Sióstr.

 

                        


Powrót s. M. Karoliny w stroju Sióstr Maryi był wzruszający, obecni przywitali Siostrę oklaskami, pragnąc wyrazić radość, wzruszenie i wdzięczność Bogu za Jej osobę. Dalsza cześć liturgii, ubogacona śpiewem i wypełniona wspólną modlitwą była dla wielu z obecnych jednorazowym, głębokim przeżyciem. Na koniec liturgii serdeczne słowo skierował do nowo obłóczonej Siostry ks. Proboszcz. Następnie zwrócił się do zgromadzonej młodzieży, zachęcając aby na wezwanie Pana odpowiadała odważnie i wielkodusznie, bo powołanie to dar, który Bóg daje w każdym czasie i nie wolno go lekceważyć.


Dziękujemy Trójjedynemy Bogu za dar życia i powołania Siostry M. Karoliny, zapewniamy o modlitwie w intencji Jej Najbliższych, dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości – młodzieży, duchowej rodzinie ze wspólnot szensztackich w Bydgoszczy i Warszawie.

 

Zapewniamy o naszej wdzięcznej modlitwie u tronu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Jej Sanktuarium - MAGNIFICAT


       

    Gratulacje

Asystentki Generalnej

s. M.Adelinde

z Szensztatu, która przybyła

z Siostrą Nowicjuszką

i uczestniczyła w uroczystości obłóczyn.

 

 

                                     

 

Więcej zdjęć, link:   Picasa  - dar Związku Rodzin

 

 

 

 

 

 

                                                      

                                                                                    

 

                                                                    
 « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写