Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Październikowe świętowanie - Dni Przymierza w naszych centrach

18 dzień października każdego roku jest wyjatkowym dniem pamiętnym dla całego międzynarodowego Ruchu Szensztackiego - jest to dzień zawarcia pierwszego przymierza miłości 18 października 1914 r. przez o. Józefa Kentenicha i grupę młodych gimnazjalistów z Matką Bożą w Prasanktuarium w Szensztacie.

 

W centrach szensztackich w całej Polsce odbywają się się w tym czasie szczególnie uroczyste spotkania Rodziny Szensztackiej, konferencje i Msze św. z odnowieniem przymierza miłości.

 

8 października br.  odbył się już diecezjalny Dzień Przymierza w Winowie k. Opola. Zgromadził on ponad 120 osób przy Sanktuarium Wieczernika. W programie była uroczysta Msza św., której przewodniczył proboszcz miejsca, ks. Eugeniusz Ploch, młodzież poprowadziła Różaniec św. z rozważaniami nawiązującymi do przesłania Ojca Świętego Franciszka ze ŚDM.

Gościem specjalnym była nasza przełożona prowincjalna M.Lidia Czerwonka, która zebranych ubogaciła konferencją ilustrowaną obrazami na temat zadania jakie stoi przed każdym człowiekiem i wspónotą - budowania swojego życia, swojej osobowości, wspólnoty  według odwiecznego planu który miał Bóg, powołując nas przez Chrzest Święty do życia dzieci Bożych, do wspólnoty Kościoła i szerzej: grup i ruchów apostolskich.

 

 

        "Droga miłosierdzia"

 

      O Pani moja i matko moja, Tobie oddaję się dziś na nowo...

      Nasze życie dla Królowej Wieczernika

 

Planowane Dni Przymierza:

W krajowym centrum Ruchu w Otwocku-Świdrze -  16.10.2016 r.

Przy Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej w Koszalinie - 16.10.2016 r.

W Bydgoszczy na Piaskach - 22. 10.2016 r.

W Radlinie w diec. katowickiej - 15.10.2016 r.

W Trójmieście, w Gdyni - 18.10.2016 r.

W Zabrzu-Rokitnicy - 16.10.2016 r.« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写