Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Triduum Październikowe. Spotkanie Krajowej Centrali Ruchu Szensztackiego

W dniach 20-23 października br. przy naszym domu prowincjalnym w Otwocku- Świdrze, w "cieniu" Sanktuarium Wierności odbyło się Triduum Październikowe - coroczne forum Rodziny Szensztackiej, przygotowujące plan pracy i wytyczające nowe kierunki duchowych działań dla Ruchu.

 

Podczas Triduum był czas na podsumowanie minionego roku pracy duszpasterskiej i zaplanowanie najbliższych działań Ruchu w perspektywie najbliższego roku pracy duszpasterskiej i dalej do roku jubileuszowego 2014:

 

  • Podczas pierwszego dnia zaprezentowana została działalność Szensztackiej Szkoły Animatora. Prezentacje połączono z praktycznymi zajęciami dla obecnych animatorów Ruchu i podsumowaniem dotychczasowych owoców Szkoły, która poprzez animatorów promieniuje na wszystkie wspólnoty.   
     

  • W trakcie Triduum przypadło pierwsze liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. Był czas na przypomnienie 7 spotkań Rodziny Szensztackiej z Wielkim Janem Pawłem II. Nie zabrakło modlitwy przy relikwiach Błogosławionego.
     

  • Ważnym punktem Triduum było omówienie przygotowań Ruchu do roku 2014 - przedstawione zostały projekty duszpasterskie, które już są realizowane i te które wspólnoty chcą podejmować. Przedstawione zostały prace Komisji 2014, z podkreśleniem jej koordynującej roli w Ruchu w okresie Triennium.
     

  • Całość rodzinnego spotkania znajdowała swój jednoczący punkt w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, u stóp Jezusa Eucharystycznego.  Uczestnicy Triduum omadlali tam sprawy swoich grup i wspólnot lokalnych, podejmowanych zobowiązań i planów. W tych intencjach w sanktuarium odbyła się nocna adoracja z 21/22 października br.  

 

        

 

               

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

   Więcej, zdjęciawww.szensztat.pl

 

W dniach 24-25. 2011 r., po zakończeniu Triduum odbyły się obrady robocze Krajowej Centrali Ruchu Szensztackiego w której odpowiedzialni za wszystkie wspólnoty Ruchu (Ojcowie Szensztaccy, Siostry Maryi, Panie Związkowe)  ustalali praktyczne sprawy związane w wytyczonym perspektywami duchowej pracy w Roku Sanktuarium w połączeniu z mottem roku duszpasterskiego w Kościele: "Kościół naszym domem" dla wszystkich grup i członków Ruchu Szensztackiego w Polsce.

 

                                                                                                                

 

Pierwszy dzień obrad« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写