Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

ŚDM - wielkie święto z Ojcem Świętym Franciszkiem

W dniach 26-31 lipca br. było wielkie święto młodych - Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, które zgromadziło delegacje młodzieży z 187 krajów świata. Nasza wspólnota towarzyszyła młodym - przyjechały siostry szensztackie z Europy i z Ameryki, z Polski w różnych formach spotkania z Papieżem Franciszkiem uczestniczyło nas ponad 30 sióstr. Ogromne było zaangażowanie w ŚDM w diecezjach. Modliłyśmy się także podczas narodowej Mszy świętej z okazji 1050- rocznicy Chrztu Polski z Papieżem na Jasnej Górze. Liczna delegacja uczestniczyła w Eucharystii dla kapłanów i osób konsekrowanych w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie.

Były to dni nowego doświadczenia Kościoła, o ogromnym bagażu treści zawartej w nauczaniu Ojca Świętego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielka modlitwa na Błoniach krakowskich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obiektywem sióstr: Galeria I,   Galeria II

 

***

 

Msza św. z osobami kapłanami i osobami duchownymi w Sanktuarium Jana Pawła II.

 

Papież w homilii dał wiele ważnych wskazań, których głównym przesłaniem jest obowiązek naśladowania Jezusa, który wychodzi do świata!  Papież zapytał także osoby duchowne: "jak wyglądają karty księgi każdego z was? Czy są codziennie zapisywane? Czy są trochę zapisywane, a trochę nie? Czy może są puste?" Papież zachęcał, aby wypraszać łaskę bycia żyjącymi pisarzami Ewangelii przez wstawiennictwo Matki Bożej, jej oddawać w opiekę dar osobistej konsekracji.

 

Homilia papieża Franciszka z 30.07.2016 r.« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写