Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Międzynarodowy Szensztat w Otwocku-Świdrze

W ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, młodzi z całego świata przybywają także do różnych diecezji, by poznać piękno naszego kraju, naszej kultury, spotkać się z mieszkańcami, dzielić się wiarą i swoim kulturowym bogactwem. Młodzież należąca do Ruchu Szensztackiego zaplanowała swoje międzynarodowe spotkanie w dniach poprzedzajacych ŚDM w Otwocku-Świdrze, przy Domu Prowincjalnym Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.


Spotkanie to, określane skrótem: SYD, będzie miało miejsce od 17 – 19 lipca br. Zgłoszonych jest 280 uczestników z 14 krajów świata. Oprócz Młodzieży Szensztackiej z Polski, która jest gospodarzem, w spotkaniu będą uczestniczyli młodzi z  Niemiec, Austrii, Belgi, Rosji, Czech, Słowacji, Szwajcarii, USA, Meksyku, Kostaryki, Brazylii, Ekwadoru, aż po gości ze Sri Lanki i Indii.

 

 

Krótko:  Co to jest SYD?

SYD – (ang. Schoenstatt Youth Days, pol. Szensztackie Dni Młodzieży) – ogólnoświatowe spotkanie młodych należących do wspólnoty Ruchu Szensztackiego, które odbędzie się w lipcu 2016 roku w Otwocku i Józefowie (Polska).

Motyw przewodni festiwalu wyraża się w haśle „Stay connected”, które zwraca uwagę na szeroko pielęgnowane więzi – z Bogiem, z Matką Bożą Trzykroć Przedziwną, z rodziną, przyjaciółmi itd.

 

Logo SYD-u, w nawiązaniu do hasła, przedstawia złączone dłonie na tle sanktuarium MTA.

Więcej na stronie SYD-u

 

Wydarzenie to ma miejsce po raz pierwszy w Polsce i jest możliwe także dzięki finansowemu i rzeczowemu wsparciu oraz życzliwości wielu osób i podmiotów.

 

Mlodzi organizatorzy SYD-u i nasza wspólnota Sióstr - kierujemy serdeczne podziękowanie za pomoc do:

 

  • Pana Starosty Powiatu Otwockiego – za finansowe wsparcie wydania notatnika dla uczestników.
  • Pana Prezydenta Miasta Otwocka – za finansowe wsparcie opłat za posiłki z cateringu.
  • Firmy Daspol.Dewocjonalia – za przekazane dewocjonalia.
  • Sklepów: Carrefour Otwock, Top Market Jadwigi Krawczyk,
  • Hurtowni Ewy i Zbigniewa Sekuły, Hurtowni Lech, Hurtowni Meduza za przekazane na cel tego spotkania artykuły spożywcze.

 

  • Pragniemy, aby słowa podziękowania dotarły także do wielu osób prywatnych, które wsparły finansowo przygotowania tego międzynarodowego Spotkania Młodych.
  • W szczególny sposób dziękujemy mieszkańcom Otwocka i okolic za życzliwość i gotowość przyjęcia na noclegi uczestników ŚDM z Ruchu Szensztackiego


Zapewniamy o wdzięcznej modlitwie! Bóg zapłać!

 « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写