Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

2 lutego - Dzień konsekrowanych

2 lutego 2016 r. w uroczystość Ofiarowania Pańskiego, który w tym roku był dniem zakończenia Roku Życia Konsekrowanego w Kościele, we wszystkich naszych domach siostry odnowiły swoją konsekrację lub włączyły się w uroczystości w kościołach lokalnych, katedrach i parafiach.

 

 

 

 

 

 

W naszym domu prowincjalnym w godzinach rannych odbyła się uroczysta liturgia z poświęceniem świec i wspólnym odnowieniem przyrzeczeń przez siostry. Liturgii przewodniczył ks. Grzegorz ze wspólnoty Misjonarzy Świętej Rodziny. 

 

 

 

 


Siostry w darach ofiarnych przyniosły do ołtarza nie tylko swoją odnowioną gotowość życia radami ewangelicznymi we współczesnym świecie, ale także dar materialny przeznaczony dla ubogich. 

 


Rok Życia Konsekrowanego był to czas skierowany do całego Kościoła, aby pokazać na nowo rolę osób konsekrowanych, zakonów i zgromadzeń. Rok ten był także czasem szczególnym dla samych konsekrowanych, rokiem odnowienia i spojrzenia swoje powołanie jako na dar i misję, przeżywaną w radości, zgodnie z życzeniem Papieża Franciszka, który na  początku skierował do konsekrowanych jasne przesłanie:


Chciałem powiedzieć wam jedno słowo,
tym słowem jest radość.
Zawsze tam, gdzie są konsekrowani, zawsze jest radość!

 

 

 

 « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges