Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Ubóstwo - rekolekcyjne refleksje 2016

W styczniu 2016 r. odbyły się dwie serie rekolekcji dla sióstr naszej prowincji. Głównym tematem rekolekcji było ewangeliczne UBÓSTWO, które rekolekcjonista, ks. dr Zenon Hanas SAC, ukazał w szerokiej perspektywie nauki Kościoła i Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia.


Rozważając zagadnienia odnowionego ubóstwa, na pierwszym miejscu stoi naśladowanie Jezusa. Najgłębszym uzasadnieniem praktykowania ubóstwa jest Chrystus, który w rzeczywistości swojego życia, śmierci i zmartwychwstania ukochał nas do ostateczności. Dlatego my sami – ujęci Jego miłością – całym sercem i całym naszym istnieniem powinniśmy kochać Go w członkach Kościoła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ubóstwie widzimy odmianę miłości, i to przede wszystkim miłość do Jezusa, która ma przewyższać miłość do ubogich: „Bo ubogich zawsze macie u siebie i kiedy chcecie, możecie im dobrze czynić, ale Mnie nie zawsze macie” (Mk 14,7).


Na zakończenie rekolekcji, z wdzięczności za Rok Życia Konsekrowanego i w duchowym przygotowaniu do 1050. rocznicy Chrztu Polski rekolektantki odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i konsekracje  Trójjedynemu Bogu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podczas rekolekcji siostry przeżywają także spotkanie formacyjne w kursach i zapoznają się z głównymi nurtami i kierunkami apostolatu w polskiej Prowincji, która obejmuje także placówki w Rosji i na Białorusi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie w oratorium Założyciela

 

zdj. s. M. Damiana« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写