Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Kolędowanie ze Świętą Rodziną

27 grudnia 2015 r., w niedzielę świętej Rodziny o godzinie 16.00 kaplica naszego Domu prowincjalnego w Otwocku-Świdrze wypełniła się rodzicami i dziećmi, które przybyły „aby oddać pokłon Panu… Nowonarodzonemu Dzieciątku”. Siostry katechetki s. M. Marta i s. M. Ines przygotowały dzieci, aby śpiewem kolęd i wierszami umilić czas Bożej Dziecinie.

 

Kolęda: „Pójdźmy wszyscy do stajenki” wprowadziła nas w atmosferę modlitwy oraz przekonanie, że tu, przy żłóbku Chrystusa jesteśmy oczekiwani. Werset modlitwy, który powtarzali wszyscy modlący się: „Boże Dziecię położone w żłóbku, dziękuję Ci za to, że do Ciebie mogą przyjść wszyscy, a także i ja!” oraz czytane przez dzieci rozważania uświadomiło nam, jak wielka jest miłość Boża. Ona w Chrystusie dotyka nas ciągle na nowo.


Zaproszenie do wypisania na złotych gwiazdkach imion osób, które bardzo kochamy, ale także tych, których kochamy za mało, którym trudno jest nam przebaczyć, było zachętą na otwarcie się na łaski świętego Roku Miłosierdzia. Bóg może zbliżyć się do każdego z nas ze swoimi łaskami, tylko wtedy, gdy my przygotujemy na to swoje serce i otworzymy je dla najbliższych.
Śpiewem kolęd, grą na skrzypcach oraz recytacją wierszy i modlitw dzieci oddały wraz z aniołami i pasterzami pokłon Bożej Dziecinie. Trzymając w dłoniach złote gwiazdy, śpiewem i rytmiką sprawiły także radość dorosłym, swoim rodzicom, krewnym i nam, siostrom.

 

 

 

 

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem w auli, aby kolędnicy, którzy przybyli do „nowego Betlejem w Świdrze” nie ustali w drodze, ale bezpiecznie dotarli do swoich domów.

 

s. M. Damiana« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写