Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Czwartkowe spotkania dla Seniorów

Tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca przy Sanktuarium Wierności spotkali się Seniorzy - emeryci.

Grudniowe spotkanie - zgodnie z okresem liturgicznym - odbywało się w atmosferze Adwentu. Rozpoczęło się Mszą św. i modlitwą różańcową, a potem był czas na rozmowę przy kawie lub herbacie. W związku z tym, że odbyło się w okolicach mikołajek, nie zabrakło też prezentów od św. Mikołaja.

 

Spotkania od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem. – Przychodzimy na nie z żoną od początku ich trwania. To dla nas okazja, by być bliżej Boga, a także by spotkać się w gronie innych, podobnych nam, osób. Czuję się tu dobrze, bo mogę oderwać się od trudnej czasem rzeczywistości – mówi pan Henryk. – Choć te spotkania są raz w miesiącu, sprawiają, że codzienność staje się lepsza. Poza tym bardzo sobie cenimy więzi, które nawiązują się między nami i siostrami – dodaje.

 

Dla uczestników oprócz wymiaru ludzkiego ważny jest też wymiar duchowy. – Można powiedzieć, że znalazłam się tu przez przypadek. Usłyszałam kiedyś w parafii na Kresach, że jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Zaczęłam przychodzić do Matki Bożej, ale koleżanka zachęciła mnie do udziału w spotkaniu emerytów. Miałam mieszane uczucia, bo uczestniczyłam w różnych spotkaniach tego typu, ale przekonałam się, że tu jest zupełnie inaczej. To nie jest zwyczajne spotkanie przy herbacie, bo jest tu też modlitwa i może to być głębokie przeżycie duchowe – tłumaczy pani Jadwiga.  

 

Spotkania odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Organizuje je s. M. Michalina Lisińska. Są one skierowane do osób starszych, które chciałyby spędzić dobrze czas w cieniu Sanktuarium Wierności i w otoczeniu życzliwych ludzi.

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

Aniołowie pomagali św. Mikołajowi!

 

 

opr. Justyna Steranka« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写