Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Adwetowe spotkania dla dziewcząt przy Sanktuarium Wierności

Przybądź, Panie, bo czekamy...
Prawie 50 dziewczynek ze szkół podstawowych wzięło udział w tegorocznym skupieniu adwentowym. Odbyło się ono 28 listopada 2015 r. przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Otwocku-Świdrze.

Spotkanie dla dziewcząt na początku adwentu stało się już tradycją. – W tym roku motywem przewodnim była droga, która symbolizowała czas oczekiwania na narodziny Jezusa – mówi s. M. Michalina Lisińska, która zorganizowała dzień skupienia. – Celem było odkrycie adwentu jako czasu przygotowania na „urodziny Króla” – dodaje s. M. Michalina.


Dziewczęta miały okazję zobaczyć, że z tymi przygotowaniami związany jest pewien wysiłek. Dlatego też każda z nich zrobiła kalendarz adwentowy. – W tych kalendarzach znajdowały się postanowienia na każdy dzień, a wśród nich były m.in.: niegrymaszenie przy jedzeniu, ścielenie łóżka, pomoc rodzicom przy opiece nad młodszym rodzeństwem czy punktualność. Chodzi o to, żeby zachęcić dzieci od najmłodszych lat do tego, żeby stawiały sobie wymagania i żeby same decydowały się na podejmowanie różnych postanowień, które będą im w przyszłości pomocne w kształtowaniu charakteru – tłumaczy s. M. Michalina.

 

 

 

Oczywiście, nie zabrakło też dobrej zabawy, prac artystycznych oraz - co najważniejsze - wspólnej modlitwy. Dziewczęta odwiedziły Sanktuarium oraz Ojca Założyciela, który spoglądał na nie ze statuy. Dzień skupienia zakończył się Mszą św., do której oprawę liturgiczną w dużej mierze przygotowały dzieci.

 

 

 

Kolejny dzień skupienia w Wielkim Poście. Zapraszamy!

 Justyna Steranka« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写