Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Listopadowe spotkanie KONSEKROWANYCH przy Sanktuarium Coenaculum w Winowie

14 listopada 2015 r. w ramach diecezjalnych spotkań osób życia konsekrowanego, listopadowy dzień skupienia dla sióstr z diecezji opolskiej odbył się w cieniu sanktuarium Coenaculum w Winowie. Nasza wspólnota  z placówki  z Winowie była odpowiedzialna za przygotowanie programu. Siostry przygotowały krótką relację z tego wydarzenia.


„W programie spotkania miała miejsce Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym oraz spotkanie we wspólnocie, przy herbacie i cieście w auli. Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Demitrów, wikariusz generalny ds. osób życia konsekrowanego w diec. opolskiej, a ks. Eugeniusz Ploch, miejscowy proboszcz powiedział słowo, nawiązujące do Słowa Bożego. Z naszej strony przygotowałyśmy także oprawę liturgiczną, z procesją z darami i modlitewnym uwielbieniem Jezusa Eucharystycznego. 

Jako gospodynie zostałyśmy poproszone o podzielenie się naszą duchową drogą oraz zadaniem w Kościele. Po wspólnym zastanowieniu postanowiłyśmy przygotować w tym celu wystąpienie ubogacone prezentacją, zatytułowaną: 'Szensztat na świecie i w Polsce - charyzmat i misja’. W prezentacji zawarta była zarówno krótka historia Ruchu, przedstawienie osoby Ojca Założyciela oraz specyfika sanktuarium szensztackiego. Nie zabrakło także wielu zdjęć ze świata i z polskich placówek, ilustrujących nasze  zadanie i życie codzienne.

 

Wymownym dopowiedzeniem, co to znaczy  "Szensztat", był udział w Eucharystii grupy rodzin z Szensztackiego Instytutu Rodzin, które przeżywały w tych dniach swoje spotkanie formacyje. Marta Ramolla z Instytutu dała krótkie świadectwo.

 

Całe spotkanie przebiegło w radosnej, siostrzanej atmosferze, była także wymiana przepisów na smaczne wypieki, które dla uczestniczek spotkania przygotowała nasza s. M. Renata. Zawsze głębokim, pięknym przeżyciem jest dla sióstr nawiedzenie sanktuarium Królowej Wieczernika.”


Siostry z Winowa i Opola

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写