Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Nowe kierunki - spotkanie formacyjne sióstr odpowiedzialnych za kursy

W dniach od 30 października do 3 listopada 2015 r. w naszym Domu Prowincjalnym w Otwocku-Świdrze odbyło się, jak co roku, spotkanie sióstry odpowiedzialnych za wspólnoty kursowe. Czas poświęcony na refleksję, modlitwę, pochylenie się nad nowymi prądami w Kościele pozwolił wyznaczyć kierunki duchowych dążeń w kursach. Szczególną uwagą objęłyśmy zbliżający się Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka (od 8.12.2015 r.), ŚDM w Krakowie oraz 1050 rocznicę Chrztu Polski przypadającą na przyszły rok.

 

Wydarzenia te zapraszają do kontemplacji miłosiernego Oblicza Boga Ojca oraz dawania świadectwa miłosierdzia na drogach naszej codziennej misji. Miłosiernej miłości, która jest czymś więcej niż sprawiedliwość, która jest silniejsza od zdrady, rozczarowania i krzywdy, która potrafi czekać i podnosi tego, kto jest w potrzebie, przywracając go do życia, będziemy się uczyć na nowo z naszym Założycielem. Jeszcze raz spojrzałyśmy na jego charyzmat - przybliżanie światu miłosiernej miłości Boga Ojca - i szukałyśmy wspólnie form, jak ubogacać nim współczesny świat.

 

Szczególnie pięknym wydarzeniem tych dni było tzw. statio, poświęcone naszym zmarłym siostrom. Fotografie, wspomnienia, przytaczane świadectwa życia były nie tylko okazją, by powrócić do przeszłości, ale także wzruszającą próbą odsłonięcia piękna ich życia na drodze do świętości.« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写