Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Odeszła do Domu Ojca śp. s. M.Bernadeta Jóźwiak

Dnia 29 października 2015 roku w godzinach wieczornych, w październikowym miesiącu przymierza, Ojciec Niebieski powołał do siebie naszą kochaną współsiostrę M. Bernadetę Łucję Jóźwiak z kursu Filia Electa.

 

 

 

śp. Siostra M. Bernadeta Łucja Jóźwiak

 

ur. 20 lipca 1924 r.

zm. 29 października 2015 r.

 

65 lat profesji zakonnej

 

 

Siostra M. Bernadeta urodziła się 20 lipca 1924 roku w Poznaniu, w rodzinie Stefana i Bronisławy. Chrzest św. przyjęła 3 sierpnia 1924 roku. W życie religijne została wprowadzona w katolickiej rodzinie oraz w parafii Najświętszego Serca Jezusa w Poznaniu. W dzieciństwie doświadczyła uzdrawiającej mocy Maryi, której została ofiarowana przez własną matkę w uwarunkowaniach poważnej choroby. Miała czworo rodzeństwa, trzy siostry i brata.

Jako młoda dziewczyna była aktywna w poznańskim środowisku, należała do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej. Jej młodość przypadła na trudne lata II wojny światowej. Pomimo trudności zewnętrznych podejmowała naukę i z odpowiedzialnością przygotowywała się do dorosłego życia ucząc się w Szkole Gospodarstwa Domowego u Sióstr Urszulanek. W okresie okupacji podjęła pracę zawodową. Po zakończeniu wojny uzupełniała swoje przygotowanie zawodowe kończąc kurs krawiectwa i modelowania u Sióstr Zmartwychwstanek oraz ukończyła kurs katechetyczny. Pracowała w Wydawnictwie św. Wojciecha a następnie w Pallottinum.

Siostra bardzo kochała swoją rodzinę i swoje rodzinne miasto Poznań, ale z odwagą podjęła powołanie do naszej Rodziny Sióstr pozostawiając swoje środowisko i miasto.

 

Do naszej wspólnoty wstąpiła 4 września 1949 w Ząbkowicach Śląskich rozpoczynając formację w postulacie i tam pozostała aż do wieczystych przyrzeczeń. Strój przyjęła 8 grudnia tego samego roku a 3 maja 1950 roku razem z siostrami kursowymi zawarła przymierze miłości z MTA, poświęcając się w duchu ideału Filia Electa. I przyrzeczenia złożyła 8 grudnia1951 roku, a wieczyste 18 czerwca 1958 r.

Siostra M. Bernadeta należała do generacji założycielskiej naszej wspólnoty w Polsce. Pracowała na różnych placówkach naszej Prowincji – w Ząbkowicach Śląskich, w Świdrze, w Grodzisku, w Raszkowie, w Zakopanem, w Kartuzach oraz trzykrotnie w rodzinnym Poznaniu. Na wspomnianych placówkach służyła często jako zakrystianka i katechetka. Pracowała również w poznańskim Pallottinum. Służyła siostrom pełniąc rolę przełożonej czy też radnej palcówkowej.

 

Dobry Bóg pozwolił Siostrze przeżyć 91 lat, ale od kilku lat była świadoma, że czas Jej życia dobiega końca, o czym mówiła z wielką otwartością. Codziennie modliła się o dar dobrej śmierci i przygotowywała się na to najważniejsze spotkanie z Oblubieńcem. W dniu 24 października przyjęła jeszcze sakrament namaszczenia na drogę ku wieczności. W ostatnich dniach życia Bóg udzielił Jej łaski i mogła świadomie dać wyraz swojej wdzięczności wobec współsióstr, z którymi tworzyła wspólnotę.

 

Życie siostry M. Bernadety dopaliło się w Roku Życia Konsekrowanego, w październikowy wieczór przymierza, w modlitewnym otoczeniu sióstr z placówki. Dziękujemy za jej pełne pracowitości, ofiarne życie, całkowicie oddane dla Boga i naszej wspólnoty.

 

Pogrzeb śp. M. Bernadety odbył się w środę, 4 listopada 2015 roku w parafii św. Wawrzyńca w Poznaniu. O godz. 12.30  sprawowana była Msza św., którą celebrowało 11 kapłanów. Siostry przybyły z różnych placówek z całej Polski. Ceremonie pogrzebowe odbyły się na cmentarzu na poznańskim Junikowie, gdzie śp. Zmarła została pochowana w kwaterze naszego Instytutu.

 

Prosimy o modlitwę za naszą Współsiostrę - Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges