Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Rekolekcje z Pielgrzymującą MTA w Finlandii i w Sankt Petersburgu

W ostatnich dniach powróciła do Polski s. M. Katarzyna Antolak, która prowadziła rekolekcje dla odpowiedzialnych za kregi Pielgrzymującem Matki Bożej w Finlandii i w okolicach Sankt Petersburga. Dzieli się z nami swoją refleksją, a także świadectwami uczestników tych wydarzeń.

 

  • W dn. 28-30.08. 2015 r. w Finlandii odbyły się po raz pierwszy rekolekcje dla Członków Apostolatu Pielgrzymujacej Matki.  Miały one miejsce przy sanktuarium maryjnym Stella Maris w ośrodku szkoleniowym Kościoła Katolickiego w gminie Lohja nad jeziorem Hiidenvesi. Ośrodek służy przede wszystkim fińskim katolikom i ich różnym grupom, ale jest także otwarty dla innych. Opiekę duszpasterską sprawuje o.Gianni Sgreva, pasjonista z Włoch. Pełna relacja z rekolekcji w Finlandii: Szensztat.pl > Rekolekcje w Finlandii

 

  • W czerwcu i we wrześniu br. w Aleksandrowskoj k. Sankt Petersburga odbyły się 2 serie rekolekcji dla Członków Apostolatu Pielgrzymujacej Matki.  W rekolekcjach uczestniczyło 14 osób, głownie to opiekunowie i członkowie kregów z Moskwy, Sankt Petersburga, Jekatierinburga oraz  z Puszkina a także jedna uczestniczka z Ułan Ude.


Mottem rekolekcji, w nawiazaniu do Roku Zycia Konsekrowanego, byly slowa proroka Izajasza: „Oto, ja poslij mnie”, a, poniewaz w spotkaniu uczestniczyly same kobiety, kazdy dzien sluzyl odkrywaniu innej perspektywy kobiecego powolania: Kobiety stworzonej na obraz Boga, zony i matki oraz osoby poswieconej Bogu.
Uczestniczki poznawały wielkość kobiet m.in. na podstawie życia  Sług Bożych s. Emili Engel i Gertrudy von Bullion. Wykłady głosił o. Jan, wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Puszkinie oraz s. M.Katarzyna Antolak i s. Marianna Kułakowska.
Centralnym punktem programu każdego dnia była Msza św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Był czas dla wspolnoty i na rozmowy, kiedy to kobiety mialy mozliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami, radościami i trudnościami, związanymi z byciem kobietą, żoną i matką. Nie zabrakło wspólnego śpiewu, który prowadziła s. M.Adela Popis.

 

GALERIA

 

A oto co piszą uczestniczki:

Na tych rekolekcjach odkryłam i nauczyłam się znów czegoś nowego i pożytecznego. Z tym pójdę dalej przez moją codzienność. Dziękuję siostrom, że dają taką możliwość zatrzymania się przed Bogiem i zastanowienia nad sobą. Dziękuję! St. Petersburg, Ludmiła

 

Kochane Siostry: Marianno, Adelo i Katarzyno, kolejny raz z radością przyjechałam do Was na rekolekcje. Dziękuje za dar spotkania z Wami i z parafianami. Przepiękne wykłady i duchowe rozmowy z  o. Janem i siostrami. Piękne wzjemne relacje, szacunek i wzajemne zrozumienie parafian i rekolektantek. Wracam napełniona miłością, doswiadczeniem wzajemnego zrozumienia i szacunkiem. Mam nadziję, że znów przyjadę do tego kącika raju – zostawiam cząstę swojego serca i duszy. Dziekuję MTA Pielgrzymującej za to, że mam mozliwość być na takich rekolekcjach i spotkaniach. Moskwa, Walentyna.


 

Drogie Siostry! Dziękuję dobremu Bogu, za to, że pozwolił mi być z Wami, że mogłam poznać wiele nowych i ważnych dla mnie spraw. Jesteście wspaniałe, mam nadzieję na kolejne spotkania. Módlcie się za mnie. Kocham Was. Swietłana


s. M.Katarzyna« Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges