Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Trzy godziny ... - symbole ŚDM

11 sierpnia 2015 r. na trzy godziny centrum Ruchu Szensztackiego w Polsce i nasz Dom prowincjalny stały się innym miejscem. Naznaczonym obecnością świętości Jana Pawła II - stało się to za sprawą peregrynacji  krzyża i ikony, które towarzyszą młodym z całego świata podczas Światowych Dni Młodzieży.
  O godzinie 11.15 przed naszym Domem prowincjalnym w Otwocku-Swidrze nastąpiło przejęcie symboli Światowych Dni Młodzieży. Krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani (Ocalenia Ludu Rzymskiego) niesiona przez siostry i młodzież zostały uroczyście wniesione do kaplicy, gdzie odbyło się ich powitanie.

O godzinie 12.00 wszyscy mogliśmy uczestniczyć w Mszy świętej, której przewodniczył  o. Mirosław Żabnicki a słowo Boże wygłosił ks. Emil Parafiniuk – dyrektor Centrum ŚDM. Patrząc na krzyż, który górował nad ikoną Matki Bożej przychodziła na myśl Ewangelia opisująca ostatnie chwile z życia Jezusa. Maryja i jej Syn. Od narodzenia aż do śmierci. Nierozłącznie i zawsze razem. Do tej Ewangelii odniósł się także ks. Emil. Godne uwagi jest zatrzymanie się nad trzema aspektami słowa jakie do nas skierował.  Jezus umierając dał nam Maryję jako Matkę powierzając jej ludzkość a jednocześnie dał nam Maryję jako tę, którą to my mamy się opiekować. Maryja pragnie i chce nas słuchać. Jako najlepsza i troskliwa Matka chce aby z nią „rozmawiano”. Symbole ŚDM nie mają tylko pustymi znakami ale wzbudzać nasz entuzjazm byśmy stali się głosicielami Ewangelii. ŚDM mają doprowadzić młodych całego świata do spotkania z Jezusem.
Po Mszy św. każdy miał  okazję do osobistej adoracji. O godz. 13.30 rozpoczął się wspólny różaniec a potem medytacja połączona z adoracją krzyża. Słowa przeplatane śpiewem zachęcały do zatrzymania  się nad wartością krzyża symbolu zwycięstwa Jezusa Chrystusa i uświadomienia sobie Jego wielkiej miłości do człowieka. Podczas tej adoracji każdy mógł napisać podziękowanie i prośbę do Jezusa i złożyć ja u stóp krzyża. Był to kolejny moment by uświadomić sobie wielkie szczęście - dowody bożej miłości w naszym życiu. Krzyż, który przebył wiele kontynentów znalazł się  w świderskiej kaplicy. Ktoś kto przeżył ŚDM dni w Madrycie i mógł tylko patrzeć na ten krzyż w telebimie nie posiadał się ze szczęścia. „Mogłam dotknąć i ucałować ten krzyż”.
Przed godz. 15.00 symbole ŚDM zostały wprowadzone do Sanktuarium. Wspólnie odmówiliśmy modlitwę zawierzenia Miłosierdziu Bożemu Światowych Dni Młodzieży.  Przy śpiewie symbole zostały odprowadzone by  kolejne osoby mogły cieszyć się  obecnością wyjątkowych znaków.
  Dla nas było to ubogacające doświadczenie, które obudziło entuzjazm wiary jako żywym spotkaniem ze Zmartwychwstałym Jezusem. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tych wydarzeniach, rodzinom, młodzieży, dzieciom i wszystkim, którzy modlili się razem z nami.


 

Jesteśmy wdzięczne, że na szlaku peregrynacji znaków ŚDM znalazło się również nasze Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, poczytujemy to sobie za wielką łaskę i wyróżnienie. Wspieramy modlitwą to wielkie dzieło!
 

Siostry Szensztackie

 

GALERIA« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写