Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Letnie rekolekcje dziewcząt

W okresie wakacji obywają się w ośrodkach szensztackich w całej Polsce rekolekcje dla dziewcząt, dzieci i rodzin. Wiele relacji znajdziemy na ogólnopolskiej stronie Ruchu: www.szenszat.pl lub na stronach centrów szensztackich.

W ostatnich dniach zakończyl się turnus rekolekcyjny dla dziewcząt w naszym domu prowincjalnym. Oto krótka relacja uczestniczki Kasi Smolak:


"W dniach 8-12 lipca odbyły się rekolekcje dla dziewcząt w wieku gimnazjalnym. Nad 15-osobową grupą uczestniczek czuwały Siostry i animatorki. Motto naszego spotkania brzmiało "Idziemy! Idziesz z nami?", było ono  zachętą do poznania wszelkich łask i dóbr, które otrzymały wszystkie kobiety od Pana Boga.

Nasze konferencje pomagały nam zrozumieć misję, którą Bóg Ojciec powierzył swoim córkom. Do dorosłości, macierzyństwa i matczyności przygotowywałyśmy się nie tylko duchowo, ale też praktycznie,  gotując i wykonując podstawowe prace domowe. Również dzięki rozmowie i udzielonym nam przez nieco starszą :) koleżankę  poradom poznałyśmy tajemnice Kobiety z klasą. Treść tematyczną rekolekcji poruszył także  ks. Grzegorz, którego słowa z pewnością pozostaną na długo w naszych sercach. Jako córki Pana Boga miałyśmy szczególną okazję do rozmowy z Nim podczas wieczornej adoracji, w której usłyszałyśmy wiele słów, kierowanych do nas. Podczas naszego spotkania obejrzałyśmy film "Kraina lodu", który pomimo bajkowej szaty graficznej skrywa w sobie ogromną głębię, kobiety kierującej się uczuciami i rozsądkiem.

Wspólne posiłki,śpiewy, tańce i rozmowy umilały nasz czas. Nasza niewielka  grupa w ciągu tych kilku dni zdążyła się bardzo silnie zgrać i zjednoczyć, już nie możemy doczekać się kolejnego wspólnego spotkania. :)".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Idziemy! Idziesz z nami?

 « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges