Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Byłyśmy na imieniach u siostry Generalnej

Dniach 1-4 maja 2015 r. delegacja sióstr z polskiej prowincji (ponad 20 osób) wraz z siostrą prowincjalną M. Lidią Czerwonką udała się do Domu macierzystego w Szensztacie, gdzie wzięła udział w rodzinnym święcie - Imieninach Siostry Generalnej s. M. Aleji Slaughter. Podczas uroczystości nasza delegacja złożyła s. Generalnej życzenia jako reprezentacja całej międzynarodowej wspólnoty. W życzeniach polskiej Prowincji Wierności, która obejmuje także placówki na Białorusi i w Rosji wybrzmiały słowa: „Przybyłyśmy ze Wschodu Europy, na Wschodzie wschodzi słońce, światło przychodzi ze Wschodu!...”

 

W nawiązaniu do ideału Prowincji w gratulacjach płynęły także życzenia, aby wierność każdej siostry międzynarodowej Rodziny była niezłomna i twórcza, aby była apostolskim zaczynem i fundamentem nowego stulecia przymierza miłości…

 

Pięknym polskim akcentem podczas życzeń był między innymi nasz narodowy taniec - polonez.  Było to wielkie przeżycie i radość dla wszystkich uczestników. Całość programu obejmowała także prezentacje historii polskiej prowincji, co spotkało się z życzliwym przyjęciem zebranych sióstr.

 

W tym dniu była także okazja do spotkania naszej delegacji z s. Generalną.

 « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写