Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Doroczne czuwanie na Jasnej Górze

Ogólnopolskie czuwanie Ruchu Szensztackiego u Jasnogórskiej Matki trwało w tym roku już od popołudnia 14 marca przez noc, do rana 15 marca br. W czuwaniu wzięło udział ponad 1000 osób z całej Polski. Wraz z pielgrzymami przybyły także siostry Maryi z różnych placówek i duża grupa sióstr z Domu prowincjalnego. Główną intencja czuwania była wdzięczność za łaskę Roku Jubileuszowego 2014. Główne wydarzenia jubileuszowe zostały przypomniane poprzez film i wspomnienia zaprezentowanie w Hali św. Józefa.

 

W dalszym programie czuwania były punkty podejmujące poszukiwania punktów stycznych naszego charyzmatu i osoby Założyciela z wyzwaniami obecnego czasu. W ten nurt wpisała się konferencja p. Barbary Chmielewskiej „Polska tęsknotą Ojca Kentenicha” oraz konferencja ks. Michała Borowskiego „Człowiek tęsknotą Ojca”. Wielką radością była obecność i wspólna Eucharystia o godz. 24.00 z Protektorem Ruchu w Polsce ks. bp. Pawłem Cieślikiem, ojcami szensztackimi i zaprzyjaźnionymi kapłanami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eucharystia w Cudownej Kaplicy

 

W drugiej części czuwania głębokim przeżyciem były świadectwa rodziców osób konsekrowanych, kleryka Przemka i naszej współsiostry M. Olgi, które łączyły się z trwającym Rokiem Życia Konsekrowanego. Siostra M. Olga Szwałek w bardzo prostym, wpadającym w serca słuchaczy przekazie, powiedziała m. innymi:

 

W tym roku, 5 października będę obchodzić 10 –tą rocznicę wstąpienia do Sióstr szensztackich. 5 czerwca minionego roku złożyłyśmy z moją współsiostrą M. Zoją wieczyste przyrzeczenia, powiedziałyśmy swoje „tak” na wieki Jezusowi. Jestem bardzo szczęśliwa, że On powołał mnie właśnie do Szensztatu, gdzie na drodze przymierza miłości z Maryją, odkrywam piękno bycia kobietą, piękno daru powołania i doświadczam realnie, jak Bóg w swej miłości i opatrzności prowadzi mnie każdego dnia.

Na koniec chciałabym z przekonaniem powiedzieć do młodych, którzy są tu obecni i może borykają się z podobnymi pytaniami, jak ja przed kilku laty: -  Jeśli słyszysz w sercu wezwanie Jezusa, nie bój się Go pytać. On na pewno odpowie i wskaże Ci dobrą, właściwą dla Ciebie drogę!


Jak co roku, ogromny wkład w przebieg czuwania, wniosła schola muzyczna za którą odpowiedzialna była s. M. Michalina Lisińska.

 

GALERIA

 

Więcej zdjęć i teksty wystapień na stronie www.szensztat.pl

 « Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写