Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

CZYSTOŚĆ W ŻYCIU KONSEKROWANYM - doroczne rekolekcje w naszej wspólnocie ‘2015

W styczniu i lutym 2015 r. w naszym domu prowincjalnym w Otwocku - Świdrze odbywają się trzy serie dorocznych rekolekcji dla sióstr naszej prowincji. Rekolekcje głosi ks. dr Zenon Hanas SAC, wiceprowincjał warszawskiej prowincji Chrystusa Króla księży  pallotynów. Głównym tematem rekolekcji jest ewangeliczna cnota czystości w życiu osób konsekrowanych.  

 

 

Rekolekcjonista mottem ćwiczeń uczynił słowa psalmu 51: „Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste…”. W konferencjach, charakteryzujących się bardzo szeroką perspektywą, ukazał fundamentalną rzeczywistość, że czystość jest wartością ogólnoludzką i każdy jest do niej powołany jako persona humana. Bardzo bogate było sięgnięcie zarówno do dokumentów Kościoła, m. innymi przywołanie encykliki Piusa XII, nauczania Benedykta XVI, obecnego Ojca Świętego Franciszka, jak i naszego założyciela o. Józefa Kentenicha.

 

 

 

Ks. dr Zenon Hanas SAC


Zgodnie z tradycją instytutu w ramach rekolekcji odbywają się także spotkania rekolektantek z zarządem prowincji w celu spojrzenia na nowe znaki czasu we współczesnym świecie i prądy duchowe we wspólnocie.

Ostatni dzień rekolekcji poświęcony jest spotkaniom formacyjnym w ramach kursów.

 « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges