Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Ojciec św. FRANCISZEK ogłosił Rok Życia Konsekrowanego

Ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Rok Życia Konsekrowanego będzie obchodzony w całym Kościele od pierwszej niedzieli Adwentu, 30 listopada 2014 r. do 2 lutego 2016 roku. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”. W całym świecie żyje obecnie ok. 950 tys. osób konsekrowanych, czyli sióstr zakonnych, braci i ojców, osób należących do Instytutów Świeckich i do Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego. Warto sobie uświadomić że jest ich ponad dwa razy więcej niż kapłanów (410 tys.).  W Polsce mamy ok. 35 tys. osób konsekrowanych, a to oznacza, że  co tysięczny Polak i Polka jest osobą konsekrowaną - z komunikatu ks. bp Gurdy Przewodniczącego Komisji KEP ds. Życia Konsekrowanego.


 

 

 

 

 

 

 

 

  

LOGO wyraża podstawowe wartości tej szczególnej formy życia i podkreśla „nieustanne działanie Ducha Świętego, który w ciągu wieków pomnaża bogactwa płynące z praktyki rad ewangelicznych poprzez liczne charyzmaty” (VC 5).

Logo przedstawia gołębia utworzonego z napisanego w języku arabskim słowa „pokój”. Ma to oznaczać, że powołanie do życia konsekrowanego jest przykładem powszechnego pojednania w Chrystusie. Gołąb unosi się nad symbolizującą harmonię elementów ludzkich i ponadnaturalnych mozaiką w formie wody. Tuż obok umieszczono trzy gwiazdy jako odniesienie do miłości trynitarnej. Z kolei nad skrzydłami gołębia unosi się wielościenny symbol globu oddający często podkreślaną przez Papieża Franciszka mnogość kultur współczesnego świata. W logo umieszczono także dwa łacińskie napisy: „Życie konsekrowane w Kościele dzisiaj” (Vita consecrata in Ecclesia hodie) oraz „Ewangelia, Proroctwo, Nadzieja” (Evangelium, Prophetia, Spes).

 

Szersze, wyczerpujące tłumaczenie symboliki loga

znajdziemy na stronie Franciszkanów z Tenczyna

 

Rok Życia Konsekrowanego w Polsce rozpoczął się uroczystą Mszą św. odprawioną w niedzielę, 30 listopada przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze.

Eucharystii przewodniczył o. Janusz Sok, przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich. Koncelebrowali ojcowie paulini, a w Kaplicy licznie zgromadzili się przedstawiciele różnych polskich zgromadzeń męskich i żeńskich. Msza św. była transmitowana przez TV Trwam.

„Dzisiaj rozpoczyna się Rok Życia Konsekrowanego, czas niezwykłej łaski, i za to Ojcu Świętemu Franciszkowi jesteśmy wdzięczni, czas naszego nawrócenia i po raz kolejny zawierzenia Bogu, przylgnięcia do Jego serca” – powiedział rozpoczynając Mszę św. o. Janusz Sok.

W homilii o. Janusz Sok mówił dalej: „Całe życie jest nam dane po to, żebyśmy się z Bogiem zaprzyjaźnili, te ileś dni, ileś lat, ileś dróg do przejścia, żebyśmy się z Bogiem na tyle zaprzyjaźnili, byśmy Go potem rozpoznali, nie przestraszyli się Go, nie bali się. Rozpoznać Go można tylko oczami miłości. Adwent – święty czas, który po to nam jest dany. Ale dzisiaj jakże my tutaj zgromadzeni na Jasnej Górze, i w tak wielu kościołach w Polsce w tych dniach, w katedrach, w kościołach, w naszych kaplicach zakonnych, zebrani siostry, bracia żyjący życiem konsekrowanym, bo oto odświętni się czujemy – rozpoczyna się Rok Życia Konsekrowanego” (za Biurem prasowym Jasnej Góry).

 

 Materiały i bieżące wiadomości w czasie Roku Życia Konsekrowanego ze wszystkich zgromadzeń znajdziemy na stronie:  www.zyciezakonne.pl« Wstecz
custom writing
美国论文ESSAY代写