Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Niech nas błogosławi swym Dzieciątkiem, Panna Maryja!


Drogi Gościu, witamy Cię słowami pozdrowienia-błogosławieństwa, głęboko zakorzenionego w duchowości Kościoła, które jest stale obecne w naszej wspólnocie Sióstr i w duchowej rodzinie Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego Instytutu. Jeżeli coś Cię zainteresuje, zawsze możesz napisać, zadzwonić, przyjechać. Nasze domy i centra duchowości są otwarte dla wszystkich. Polecamy Cię opiece Trzykroć Przedziwnej Matki i Królowej z Szensztatu!


Siostry Maryi

Aktualności

Bp Solarczyk: Posłuszeństwo i pokora... - odnowienie wieczystych przyrzeczeń

W sobotę 4 października br. w wiekszości naszych wspólnot w Polsce siostry, jak co roku, odnowiły swoje wieczyste przyrzecznia. W Domu Prowincjalnym w Otwocku-Świdrze z tej okazji Mszy św. przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk, który zostawił siostrom znamienne przesłanie: Posłuszeństwo i pokora to klucze do świętości!

 

W homilii biskup odniósł się do postaci Hioba oraz do Apostołów, którzy zachwycali się tym, czego Bóg przez nich dokonuje. – Nie ma wątpliwości, że gdzieś w głębi serca zadajemy sobie pytania, czego Pan Bóg będzie ode mnie chciał, jaka ma być ta droga. W tych pytaniach niejednokrotnie jesteśmy sami tylko z Bogiem i z Maryją. Czasem z kolei trzeba się mierzyć nawet nie z komentarzami i opiniami innych, ale z tym co będzie nasz rozum nam podpowiadał, jakie lepsze rozwiązania czy lepszy pomysł na świętość. Ostatecznie jednak czekamy na ten moment, w jakim znalazł się Hiob, który staje i mówi: „Teraz już wiem, bo ja tym żyję” – mówił biskup.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


– W życiu każdego człowieka, który przezywa chrześcijańskie powołanie, posłuszeństwo i pokora to dwa klucze do świętości. Posłuszeństwo sprawia, że nasze serce jest przepełnione ufnością i nadzieją, że jesteśmy w Jego rękach, na Jego drodze, otoczeni Jego miłością, a Jego życie przepełnia nas i będzie przepełniało na wieki. Jeśli człowiek potrafi to obronić, to wtedy potrafi również obronić ten drugi klucz – pokorę, która będzie go trzymała na tej drodze Boga. Jeśli będziemy umieli w różnych doświadczeniach obronić wrażliwość serca na to, co jest Jego prawdą, na to, co On w mocy swojego światła chce nam dać, będziemy mieli tę pokorę, dziecięcą otwartość, nie tylko ust, ale przede wszystkim serca na to co On nam daje. To może dokonać się tylko przed Niego – dodał bp Solarczyk.
 « Wstecz
美国论文ESSAY代写
top private colleges